Historia

Witamy na portalu Riddim.pl – jednym z trzech najważniejszych portali promujących muzykę i kulturę jamajską w Polsce!

Aby opowiedzieć Wam historię powstania portalu Riddim.pl, musimy cofnąć się do roku 2011. W październiku wspomnianego 11 roku uruchomiłem portal protoplastę, którego główną misją była promocja muzyki reggae, dub oraz dubstep. Byłem jednak w posiadaniu domeny Riddim.pl, którą początkowo traktowałem jako inwestycję ..

Owy projekt istniał stosunkowo krótko i były swego rodzaju próbą własnych sił i możliwości, a także cennym doświadczeniem, które jak się okazało miało zaowocować w przyszłości … Będąc zagorzałym fanem muzyki reggae, w sierpniu 2012 roku wykorzystuję zebrane dotychczas doświadczenia i uruchamiam portal muzyczny Riddim.pl, który z powodzeniem prowadziłem do czerwca 2017 roku. Będąc redaktorem naczelnym jednego z największych portali promujących muzykę reggae w Polsce przez pięć lat działalności współpracowałem z największymi wytwórniami i artystami muzycznymi w kraju i za granicą. Portal stał się partnerem oraz patronem medialnym polskich festiwali muzycznych, m.in. Ostróda Reggae Festival, czy znakomitych klubowych cykli Dub Temple, Dub Mass, Warsaw Jungle Massive czy Dub Club Trójmiasto.

W szczytowym okresie z redakcją portalu Riddim.pl współpracowało na stałe 10 osób z całej Polski publikując swoje artykuły, teksty oraz recenzje. Realizowaliśmy fotorelacje z topowych eventów muzycznych na terenie całego kraju, publikowaliśmy liczne wywiady z topowymi artystami i ludźmi związanymi z kulturą jamajską i muzyką reggae w Polsce.

Na portalu ukazywały się także informacje o nowych i nadchodzących wydawnictwach muzycznych oraz teledyskach. Ogromną popularnością cieszyły się także działy recenzje czy artykuły, które przyciągały liczne rzesze fanów muzyki reggae spragnionych ciekawej lektury. Nasz serwis, mimo, że był prowadzony wyłącznie po polsku, docierał do ludzi z odległych zakątków świata, takich jak USA, Jamajka czy Ameryka Południowa. Przekładało się to na nawiązywanie licznych i interesujących znajomości czy współpracy z zagranicznymi wytwórniami muzycznymi. Sam portal Riddim.pl istniał do czerwca roku 2017 skupiając wokół siebie sporą społeczność muzycznych fascynatów.

Przemek Kwiatkowski

 

Riddim.pl dziś

Aktualnie polska scena reggae, ale i także muzyki alternatywnej nie ma miejsca, w którym ludzie zafascynowani muzyką będą mogli poznać zespoły, o których nie mieli pojęcia, a także przeczytać interesujące wywiady z postaciami, które nie są na przysłowiowym świeczniku.

Dlatego też zdecydowaliśmy się na reaktywację portalu Riddim.pl. Bez Waszego wsparcia nie będzie to jednak szybko możliwe, dlatego też zwracam się z Was z prośbą o wsparcie projektu, który posiada nie tylko rozpoznawalną w środowisku markę, ale także jest miejscem tworzonym przez pasjonatów, którzy przez lata inwestując swoje środki finansowe tworzyli miejsce dla sporej społeczności, a także artystów, którzy dzięki promocji na portalu mogli się zaprezentować. Miejsce to będzie portalem nie tylko dla społeczności reggae, ale także szerokiej grupy osób tworzących muzykę alternatywną.

Załoga

Przemek Kwiatkowski

Redaktor Naczelny

Damian "Wujek" Wojciechowski

Redakcja

Dołącz do nas!

Redaktor

Dołącz do nas!

Redaktor

Dołącz do nas!

Redaktor

Dołącz do nas!

Fotograf