Jesteś tutaj: Strona Główna » Newsy » World Reggae Contest – międzynarodowy konkurs w Ostródzie

World Reggae Contest – międzynarodowy konkurs w Ostródzie

World Reggae Contest – międzynarodowy konkurs w Ostródzie

Na 15-tą okrągłą rocznicę imprezy organizatorzy Ostróda Reggae Festival postanowili zorganizować po raz pierwszy światowy konkurs reggae.

“Po wielu latach organizacji konkursu dla polskich zespołów, który odniósł sukces jako główna platforma promocyjna młodych twórców reggae w naszym kraju, w 2015 roku zapraszamy zespoły z całego świata do wzięcia udziału w World Reggae Contest, organizowanym we współpracy promocyjnej z największym na świecie portalem reggae Reggaeville.com. Naszym partnerem jest również słynne studio Harry J w Kingston na Jamajce.” – o pierwszej tego typu inicjatywie mówi Piotr “Piter” Kolaj, szef festiwalu.

W World Reggae Contest mogą wziąć udział artyści grający reggae i jego podstyle (ska, rocksteady, dub, dancehall) z każdego zakątka Ziemi.

„Cieszymy się, że możemy przyczynić się do zwiększenia rozpoznawalności interesujących międzynarodowych talentów przy okazji tego konkursu” – komentuje Julian Schmidt, zarządzający Reggaeville.com. “To wspaniała propozycja i nikt nie może na tym stracić, a wyłącznie zyskać.”

Finał konkursu będzie miał miejsce na głównej scenie Red Stage Ostróda Reggae Festival 8 sierpnia 2015. Zwycięzca konkursu poleci na Jamajkę na sesję nagraniową w Harry J Studios pod czujnym okiem jego legendarnych producentów Stephena Stewarta i Sama Claytona.

Harry J Studios to jedno z najważniejszych studiów nagraniowych w historii reggae. Swoje pierwsze albumy nagrywali tam m.in. Bob Marley & The Wailers. Tworzył tam Burning Spear i niezliczeni inni historyczni i współcześni artyści. W Harry J gościli nawet The Rolling Stones, The Who czy Grace Jones. Studio powstało w 1972 roku, a założycielem był nieżyjący już producent Harry J. Znane jest w całym świecie z powodu wyjątkowej akustyki, analogowego sprzętu i miłości do muzyki.

Koncert finałowy konkursu w Ostródzie transmitowany będzie na żywo jako ogólnodostępny video stream na stronie Reggaeville.com.

Konkurs podzielony jest na poszczególne etapy, w tym wybór 5 finalistów w głosowaniu fanów online. Zwycięzcę konkursu wybierze specjalnie powołane międzynarodowe jury, złożone z autorytetów w świecie reggae oraz przedstawicieli partnerów współpracujących ze sobą w organizacji konkursu.

Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na dedykowanej stronie www.worldreggaecontest.com. Tam również formularz zgłoszeniowy. Zgłoszenia trwają do końca kwietnia.

Organizatorzy festiwalu zapowiedzieli również występy ROOTS ROCKETS oraz BAS TAJPAN & BOB ONE.

ROOTS ROCKETS powstali w 2010 roku w Andrychowie i zwrócili na siebie uwagę debiutanckim albumem „RRewolucja” (2013), z którego pochodzi przebój „Modlitwa IV”. Nie boją się nawiązywać do innych niż reggae muzycznych stylów, mówić głośno o uczuciach czy pozwalać sobie na popisy muzyków. Wokaliście Beniaminowi nie można odmówić charyzmy i talentu. W Ostródzie promować będą właśnie wydawany album „Marsala 2.0.1.5.”

BAS TAJPAN & BOB ONE są niezwykle zgranym duetem, w dużej mierze odpowiedzialnym za popularność fuzji reggae, dancehall i hip-hopu w Polsce. Każdy z nich ma na swoich koncie po kilka solowych albumów i wspólną EPkę „Wszystko na sprzedaż”. Cieszą się bardzo dużym poparciem fanów – na swoje koncerty przyciągają tłumy, a odsłony ich teledysków często można liczyć w setkach tysięcy, a nawet milionach. Wystąpią na Red Stage Ostróda Reggae Festival w składzie poszerzonym o perkusistę. Ich wcześniejsze sety na scenie sound system Ostródy nie mogły pomieścić wszystkich chętnych.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top