Jesteś tutaj: Strona Główna » Wydarzenia » VISEGRAD MASALA TOUR: Masala Soundsystem + Áron Szilágyi [Węgry] + 3CK [Słowacja]

VISEGRAD MASALA TOUR: Masala Soundsystem + Áron Szilágyi [Węgry] + 3CK [Słowacja]

VISEGRAD MASALA TOUR: Masala Soundsystem + Áron Szilágyi [Węgry] + 3CK [Słowacja]

VISEGRAD MASALA to „Wyszehradzki” projekt polskiej organizacji pozarządowej o nazwie FUNDACJA PLANET. W twórczy sposób “zderza” on czołowych artystów i promotorów kultury ze wszystkich czterech krajów Grupy Wyszehradzkiej. W toku realizacji projektu przygotują oni wspólny album (internetowa EP’ka zawierająca nie mniej niż 4 utwory + remixy), a następnie zorganizują i zagrają wspólną trasę koncertową, na której zaprezentują materiał muzyczny stworzony w toku projektu. Ich działania artystyczne połączą lokalne i globalne tradycyjne instrumenty i techniki wykonawcze (np. lira korbowa, drumla, śpiewy gardłowe…) ze współczesną ambitną muzyką elektroniczną (dub, drumstep, electro, drum’n’bass, etc.) i technikami wykonawczymi (np. turntablizm). Poza wspomnianym albumem i trasą koncertową, rezultatem projektu będzie fotorelacja z jego przebiegu, cztery krótkie teledyski oraz jeden krótki materiał video dokumentujący działania w jego ramach. Wszystkie media wynikające z projektu udostępnione zostaną na jego stronie internetowej do darmowego, nielimitowanego odsłuchu i pobrania.

Wszelkie informacje, muzyka, video, etc. związane z trasą VISEGRAD MASALA znajdziecie na stronie http://visegradmasala.eu/

DATY I MIEJSCA WYDARZEŃ „GŁÓWNYCH”:
13.01.2015 – niePowiem, Warszawa, Polska – wydarzenie Facebook: https://www.facebook.com/events/774221879297711/
15.01.2015 – A38, Budapeszt, Węgry
16.01.2015 – DK Luky, Bratisława, Słowacja
17.01.2015 – Fleda, Brno, Czechy

DATY I MIEJSCA WYDARZEŃ „TOWARZYSZĄCYCH”*:
14.01.2015 – Łubu Dubu, Bielsko-Biała, Polska
18.01.2015 – Cross Club, Praga, Czechy
19.01.2015 – informacje wkrótce!
20.01.2015 – CRK, Wrocław, Polska
21.01.2015 – informacje wkrótce!
22.01.2015 – informacje wkrótce!

* – w wydarzeniach towarzyszących nie uczestniczą Áron Szilágyi i 3CK

MASALA SOUNDSYSTEM [Polska] (http://facebook.com/masalasound, http://soundcloud.com/masalasound) – ceniony zespół łączący lokalne i globalne tradycje muzyczne z ambitną współczesną muzyką elektroniczną, wyróżniający się także zaangażowanym przekazem (Antifaszysta Roku 2004). Ma na koncie setki koncertów i imprez zagranych w Polsce (w tym występy na głównych scenach największych Polskich festiwali) oraz udział w wydarzeniach odbywających się w Belgii, Turcji, Węgrzech, Szwecji, Czechach, Niemczech, Słowenii, Francji, Indiach czy Afganistanie.

3CK [Słowacja] – czołowy Słowacki turntablista (dj traktujący gramofony nie jako narzędzie do puszczania muzyki a jako instrument), doskonale znany ze swoich wysokich umiejętności. Jego skrecze pojawiają się na licznych płytach wydawanych w kraju i zagranicą, a on sam znany jest jako jeden z najaktywniejszych promotorów sztuki turntablizmu na Słowacji.

ÁRON SZILÁGYI [Węgry] (http://eurokult.hu/) – jeden z największych światowych mistrzów drumli, rokrocznie zaangażowany w setki koncertów i warsztatów na wszystkich kontynentach, zarówno jako solista jak i w ramach jego popularnych zespołów takich jak Airtist i Navrang. Równocześnie – czołowy węgierski promotor gatunku World Music, odpowiedzialny za liczne wydarzenia kulturalne powiązane z tą stylistyką – i prezes węgierskiej organizacji pozarządowej EUROKULT.

DUŠAN SVÍBA [Czechy] – czołowy czeski promoter muzyczny specjalizujący się w gatunku World Music, zaangażowany w organizację licznych wydarzeń kulturalnych o wielkiej skali i działający jako lokalny manager wielu popularnych zespołów World Music z Czech i z zagranicy (m. in. Al-Yaman, Dubioza Kollektiv, Inga Liljeström, etc.).

KONTAKT Z ORGANIZATOREM:
Sylwia Kowalska / Fundacja Planet
fundacjaplanet@gmail.com
(+48) 504 211 224

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top