Jesteś tutaj: Strona Główna » Wydarzenia » The Offenders – po raz pierwszy w Polsce!

The Offenders – po raz pierwszy w Polsce!

The Offenders – po raz pierwszy w Polsce!

Kwietniowa edycja imprezy z cyklu „Toruń-SKA Potańcówka” zapowiada się naprawdę ostro! Po raz pierwszy na scenie toruńskiego klubu Dwa Światy zagości band zza granicy – The Offenders!

Zespół powstał w roku 2005 we Włoszech powołany przez wokalistę/gitarzystę Valerio. Od 2009 roku zespół stacjonuje w Berlinie. Zasłynęli przede wszystkim z hitu „Hooligan Reggae”, który znalazł się na ich debiutanckim albumie. Offenders to aktualnie jedna z najbardziej energetycznych i żywych zespołów na scenie ska. Muzyka jaką grają to mieszanka różnych nurtów muzycznych, od 2tone ska do mod 79, od rocksteady do rockabilly. Ich piosenki śpiewane są przez fanów gatunku w całej Europie a nawet na świecie! Przez cały okres swojej działalności The Offenders koncertował w takich krajach jak: Austria, Francja, Czechy, Słowacja, Serbia, Chorwacja, Węgry, Szwecja, Dania, Wielka Brytania, Hiszpania i wiele innych, ma również na koncie trasę po Chinach oraz koncerty na największych ska festiwalach, takich jak This is Ska, Force Attack, Mighty Sounds, Rudeboys Unity czy Dynamite. Koncert odbędzie się w ramach trasy promującej nową płytę zespołu pt. „Generation Nowhere”, której premiera miała miejsce w styczniu. The Offenders to aktualnie prawdopodobnie najlepsza ‚młoda’ kapela grająca 2tone/skinhead ska!

Tego wieczoru na scenie pojawi się także toruńska kapela CT-Tones, złożona m.in. z muzyków nieistniejącego już Skapoint. Ich muzyka to skoczne ska z elementami early reggae. Na naszej scenie wystąpili już podczas 1. edycji Toruń-SKA Potańcówka, godnie otwierając ten cykl imprez oraz na 1. urodzinach knajpy. Aktualnie pracują nad debiutanckim albumem, który zdecydowanie nie przejdzie bez echa na polskiej scenie ska!

Po koncercie organizator zaprasza na imprezę w rytmach SKA! Usłyszycie piosenki takich zespołów jak: The Selecter, Skalariak, Ska-P, Bad Manners, Distemper, Talco, Podwórkowi Chuligani, The Specials, Vespa i wiele innych!

Dzień później zespół zagra w poznańskim klubie „U Bazyla”, w ramach Poznańskiego Festiwalu Muzyki Niezależnej REAKTOR. Szczegóły – https://www.facebook.com/events/1443420922536943/.

Toruń-SKA Potańcówka vol. 9: The Offenders (IT) + CT-Tones + after ska party!

11 kwietnia 2014 (piątek)
Godz. 20:00
Bilety:
20 pln – przedsprzedaż
25 pln – w dniu koncertu

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/280495015440356/

LET’S DO THE SKA!

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top