Jesteś tutaj: Strona Główna » Albumy » The Lee Thompson Ska Orchestra – The Benevolence Of Sister Mary Ignatius

The Lee Thompson Ska Orchestra – The Benevolence Of Sister Mary Ignatius

The Lee Thompson Ska Orchestra – The Benevolence Of Sister Mary Ignatius

Wiosną 2011 roku, Lee Thompson i Mark Bedford, założyciele słynnej brytyjskiej grupy Madness, spotkali się w sali prób w Londynie, by złożyć hołd z okazji obchodów 60. rocznicy jamajskiej muzyki ska. Pierwotny pomysł zagrania kilku koncertów, przerodził się w narodziny zespołu The Lee Thompson Ska Orchestra. Artyści weszli do studia The Ironworks w Brighton i przy współpracy z producentem Mikem Pelanconi aka Prince Fattym nagrali album, który nosi tytuł „The Benevolence Of Sister Mary Ignatius”.

Współpraca z Prince Fattym zaowocowała 12 utworami, inspirowanymi takimi artystami jak Desmond Dekker czy John Holt. Na krążku usłyszeć można też aranżację utworu King Curtis „Soul Serenade” czy wersję ska słynnego utworu Lalo Schifrin „Mission Impossible”. Wartym uwagi jest też cover mistycznego utworu Desmond Dekker’a „Fu Man Chu”, w wykonaniu znanego brytyjskiego wokalisty reggae/lovers rock Bitty McLean’a.

Nie bez przyczyny to właśnie do utworu „Fu Man Chu”, powstał teledysk, który można obejrzeć poniżej. Album „The Benevolence Of Sister Mary Ignatius” ukaże się 3 czerwca i będzie dostępny za pośrednictwem platform cyfrowych oraz w wersji fizycznej.

Track lista:
1. Guns Fever
2. Bangarang
3. Midnight Rider
4. Fu Man Chu (ft Bitty McLean)
5. Ali Baba
6. Mission Impossible
7. Eastern Standard Time
8. Hot Reggae
9. Hello Josephine
10. Napoleon Solo
11. Soon You’ll Be Gone
12. Soul Serenade

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top