Jesteś tutaj: Strona Główna » Albumy » The Bartenders z nowym albumem „Poles Are Movin’!”

The Bartenders z nowym albumem „Poles Are Movin’!”

The Bartenders z nowym albumem „Poles Are Movin’!”

Czołowi rodzimi pasjonaci ska-jazzu, wychwalani za warstwę muzyczną projektu „Tribute to Alibabki”, ogłaszają premierę nowego albumu, o tyleż alarmującym, co zuchwałym tytule „Poles Are Movin’!” W dwunastu autorskich kompozycjach dziewięciu młodych mężczyzn staje na wyżynach swego muzycznego kunsztu by dostarczyć publiczności najlepszy ska-jazz, na jaki ich stać. Do wykonania zadania zaprzęgli najlepsze melodie, rozenergetyzowane partie trąbki, puzonu i saksofonów, wybornie pulsującą sekcję rytmiczną, przesądzając o sprawie niebanalnymi tekstami w języku polskim i angielskim. The Bartenders poruszają, o czym przekonuje się publiczność kolejnych letnich festiwali, coraz częściej poza granicami kraju.

Sprawdź także: teledysk Alibabki & The Bartenders „Już nie twist”

The Bartenders spotkali się w Warszawie w 2006 roku. Połączyła ich fascynacja dokonaniami jamajskich muzyków lat 60 i 70-tych XX wieku oraz pozornie karkołomny pomysł skonfrontowania ich charakterystycznego podejścia do rytmu z polską melodyką i tradycją muzyczną. O tym, że trafili w dziesiątkę okazało się niebawem, a ostatecznie słuszność obranej drogi potwierdziły m.in. świetne przyjęcie ich debiutanckiej płyty pt. „Szumna Sessions”, kooperacja ze światowego formatu gwiazdą muzyki ska – Dr. Ring Dingiem, a ostatnio wspólne występy i nagrania z legendarnym zespołem Alibabki. Nagrania instrumentów zrealizowano w rozsławionym w złotej erze polskiego rocka studiu Izabelin/Sonus w Łomiankach, natomiast wokale w LocoMotive pod baczeniem Jacka „Dżeksonga” Onaszkiewicza. Ostateczne brzmienie nadali płycie Arek Wielgosik (miks) i Mariusz Dziurawiec (mastering/Studio AsOne).

Za projekt okładki „Poles are movin’!” odpowiada SC SZYMAN aka SZ Pan, artysta grafik od 2002 roku związany z warszawską sceną urban art.

Track lista

1 Monkeys’ Club
2 Bartenders’ Dance
3 Bergamuty
4 Third Time
5 2 Note Ska
6 Jesteś tu
7 Mono
8 On Her Side
9 Rżnij, zbrodniarzu
10 Dead Man’s Zone
11 Hej Mała!
12 Chill and Calm

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top