Jesteś tutaj: Strona Główna » Wydarzenia » The Bartenders + 6T’s Club @ DZiK

The Bartenders + 6T’s Club @ DZiK

The Bartenders + 6T’s Club @ DZiK

Zapraszamy na dziki wieczór w klimatach ska, reggae, soul i r’n’b! Na naszej scenie wystąpi zespół The Bartenders – 9-osobowa muzyczna ferajna, tworząca muzykę inspirowaną dokonaniami zespołów jamajskich lat 50. i 60., a przed i po koncercie parkiet rozgrzewać będzie niestroniący od dokonań wytwórni Motown kolektyw 6T’s Club.

Data: 08.05.2015, 21:00
Miejsce: Dzik, Belwederska 44 A, 00-594 Mokotów, Warszawa
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/533660123438746/
Wstęp na koncert: 15 PLN (bilet upoważnia do pozostania na imprezie)
Wstęp na after: 10 PLN

The Bartenders od 2006 roku dostarcza fanom najwyższej jakości dźwięki spod znaku ska i reggae, a przede wszystkim nurtu znanego jako ska-jazz – co czyni zespół unikatowym nie tylko na polskiej scenie.

Występowali na najważniejszych festiwalach muzyki reggae i ska w kraju (w tym jako zespół towarzyszący Dr. Ring Dingowi na Ostróda Reggae Festival), a także dzielili scenę z takimi tuzami światowego ska jak New York Ska-Jazz Ensemble, The Slackers, The Aggrolites, Babylove and The Van Dangos czy Rotterdam Ska-Jazz Foundation.

W 2013 roku nakładem Fonografiki ukazał się debiutancki album zespołu pt. „Szumna Sessions”. Na płycie znalazło się trzynaście utworów osadzonych w jamajskiej stylistyce: od instrumentalnych ska-jazzowych kompozycji (w tym zaaranżowana przez zespół „Kattorna” Krzysztofa Komedy), przez melodyjne piosenki w klimacie ska/rocksteady, po kompozycje inspirowane wczesnym reggae; które wokalnie wspomogli m.in.: Dr. Ring Ding, Earl Jacob, Mamadou Diouf, Duże Pe czy Kuba Wirus.

„Szumna Sessions” została bardzo dobrze przyjęta przez analogowe i cyfrowe media w kraju i z zagranicą. Pochwał nie szczędzili recenzenci Riddim Magazine (DE), Rocking Steady Ezine (DE), T-MobileMusic.pl, Free Colours (PL), Rudemaker.pl; zaś utwór „The Polecat” z gościnnym udziałem Dr. Ring Dinga utrzymywał się w czołówce listy przebojów Polskiego Radia RDC.

Nadszedł czas, żeby ten zespół sprowadzić do Niemiec… – Richard Jung, Riddim Magazine

Dobrego orkiestrowego ska, my Europejczycy, nie będziemy więc musieli koniecznie importować z Japonii. – Oliver Will, Rocking Steady zine

„Szumna Sessions” pokazuje wszystko to, co decydowało o sukcesie Bartenders w formule live – natchnioną, intuicyjnie grającą sekcję rytmiczną i showmeńską, bardzo czujną sekcję dętą.
The Bartenders wyczucia mają tyle, że nawet położenie rąk na Komedzie nie kończy się fiaskiem. – Marcin Flint, T-Mobile Music

Obecnie zespół kończy nagrania materiału na drugi album z nowym wokalistą – Kubą Kaczmarkiem, znanym m.in. z grupy Cała Góra Barwinków, który w styczniu 2014 roku zastąpił w tej roli Earla Jacoba.

DYSKOGRAFIA:
The Bartenders [EP 2009]
The Bartenders feat. Dr. Ring Ding – The Polecat [singiel 2011]
The Bartenders – Szumna Sessions [LP 2013]
The Bartenders – No ordinary love [singiel 2014]

6T’s Club powstało w 2007 roku i od tamtej pory zagraliśmy setki imprez w Polsce i nie tylko. Staramy się prezentować szeroki przekrój przez muzykę jamajską, głównie reggae i ska, a także klasyczny soul spod znaku Stax i Motown, oraz będący podstawą powyższych rhythm and blues. Wszystko to okraszamy nowymi produkcjami i remiksami, oraz szczyptą punk rocka. Taki właśnie miks muzyczny zaprezentują Skromny Pan Myszon oraz Niejaki Pan Truścin.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top