Jesteś tutaj: Strona Główna » Albumy » Sticky Joe – Home To Zion – EP

Sticky Joe – Home To Zion – EP

Sticky Joe – Home To Zion – EP

„Home To Zion” to tytuł debiutanckiej EP’ki pochodzącego z Southend-on-Sea producenta i perkusisty Sticky Joe. Na krążku znalazły się 3 utwory stworzone przy współpracy z takimi muzykami jak Pocketsize Levi i Cheshire Cat („Home To Zion”), Lion Art i Mish Maybe („Jah Life”) czy Juggla i Dj Feva („Uprising”).

Sticky Joe urodził się w Southend-on-sea pod koniec 1980 roku. Zainspirowany m.in. brytyjską grupą Ocean Colour Scene, zaczął grać na perkusji w wieku 9 lat. Mając 15 lat zaczął promować i organizować swoje pierwsze imprezy w okolicach Essex i Londynu.

Po latach rozwoju na londyńskiej scenie jako perkusista grających w takich miejscach jak The Garage, The St Moritz Club czy Brixton Jamm, w 2008 roku rozpoczyna kształcenie w kierunku produkcji i inżynierii dźwięku.

Po uzyskaniu tytułu inżyniera dźwięku w Birmingham, współpracuje z takimi artystami jak Peter Hook (Joy Division/New Order), Bill Wyman (The Rolling Stones) i Henri Padovani (The Police). Jego styl rozwija się w kierunku takich gatunków jak reggae/dnb/hip-hop.

Obecnie Sticky Joe mieszka w Birmingham i współpracuje z takimi artystami jak Juggla (Overproof Sound System), Pablo Rider (UB40), Mish Mayb (Alternative Dubstep Orchestra), Cheshire Cat (Leftfield), Lionart (Friendly Fire), Prince Jamo i Lutan Fyah.

EP’ka „Home To Zion” dostępna jest za pośrednictwem platform cyfrowych. Wydawnictwo promuje teledysk do tytułowego singla „Home To Zion”.

1. Home To Zion (feat. Pocketsize Levi & Cheshire Cat)
2. Jah Life (feat. Lion Art & Mish Maybe)
3. Uprising (feat. Juggla & Feva)
4. Home To Zion (Riddim)

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top