Jesteś tutaj: Strona Główna » Albumy » Steppa Style z albumem „See The World”

Steppa Style z albumem „See The World”

Steppa Style z albumem „See The World”

„See The World” to tytuł debiutanckiego albumu pochodzącego z Rosji wokalisty Steppa Style, który ukaże się 8 grudnia nakładem labelu Irish Moss Records. Na krążku znalazło się 18 utworów utrzymanych w klimacie reggae, dancehall oraz ragga jungle. Usłyszymy masę znakomitych gości; w utworze „Inna Disya Time” pojawia się Skarra Mucci, w numerze „Digital” gościnnie udziela się Solo Banton, w „Word Hard” usłyszymy znakomitego Deadly Hunta, a w „My Time” swojego głosu udzielił Kriss Kelly. Wydawnictwo promuje teledysk do tytułowego singla „See The World”. Album będzie dostępny w formie fizycznej oraz za pośrednictwem platform cyfrowych.

Steppa Style jest jednym z pierwszy artystów reggae/dancehall w Rosji, który zaczął robić utwory w języku angielskim i Patois. Jego styl oscyluje także w okół takich gatunków jak dubstep, czy ragga jungle.

Karierę rozpoczął w sound systemie Trudebwoiz Cartel (DJ Kingston, DMC Powet, Mindlab), który jako jeden z pierwszych organizował w Moskwie cykliczne imprezy ragga jungle oraz dancehall. Podczas imprez, które organizowali wystąpili tacy artyści jak General Levy, Demolition Man, Top Cat, Tenor Fly, Uk Apachy, czy Daddy Freddy. Przez lata występował w całej europie m.in. u boku takich artystów jak Million Styles, Top Cat, Ragga Twins, Popcaan, Jah Vinci, czy Cali P. Steppa współpracuje także z wieloma europejskimi producentami, m.in. Dreadsquad, Viktorious (Szwecja), Supersonic Sound (Niemcy), Infinite Records (Francja) czy Soulove (Włochy). 8 grudnia 2014 ukaże się jego debiutancki album zatytułowany „See The World”.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top