Jesteś tutaj: Strona Główna » Newsy » SOJA kolejnym headlinerem One Love Sound Fest 2012!

SOJA kolejnym headlinerem One Love Sound Fest 2012!

SOJA kolejnym headlinerem One Love Sound Fest 2012!

Organizatorzy wrocławskiego festiwalu One Love Sound Fest 2012, który odbędzie się 17.11.2012 w Hali Stulecia zaprezentowali ostatniego headlinera – zespół SOJA!

SOJA (Soldiers of Jah Army) to grupa młodych ludzi z Waszyngtonu, którzy zafascynowani twórczością Boba Marleya i Petera Tosah założyli 12 lat temu kapelę mającą stać się amerykańskim odpowiednikiem tego typu zespołów funkcjonujących na Jamajce. Korzystając z brzmień karaibskich, muzycy stworzyli własną wizję reggae, która jest związana z krajem w którym się urodzili – USA.

Pierwszą płytę zatytułowaną ,, Soliers Of Jah Army EP” zespół nagrywał pod okiem cenionego producenta Jim’a Foxa, któremu młodzi ludzie zaimponowali do tego stopnia, że udzielił im rabatu w momencie gdy zabrakło pieniędzy na to przedsięwzięcie. Dwa lata później powstał album ,,Peace in a Time of War”, który zwrócił uwagę nie tylko amerykańskiej publiki, utwory jak ,,True Love” coraz tytułowy ,,Peace in a Time of War” zdobyły popularność na całym świecie.

Każde kolejne płyty ,,Get Wiser” oraz koncertowa DVD ,, SOJA Live in Hawaii” tylko potwierdziły jakość artystyczną zespołu, który ma na swoim koncie występy u boku takich wykonawców jak Matisyahu, Gentleman czy Damian Marley. Trzon kapeli stanowią basista Bob Jefferson oraz wokalista i gitarzysta Jacob Hemphill, który przez jakiś czas wraz z rodziną mieszkał w Afryce, gdzie zetknął się ze rzeczywistością odmienną od tej, jaka towarzyszyła jego rówieśnikom ze Stanów. Wyjątkowa wrażliwość i osobowość Jacoba, oraz niezwykły kunszt muzyczny i wyczucie pozostałych kolegów z zespołu ukształtowały język, którym SOJA operuje w kontaktach ze swoimi słuchaczami.

Niezwykle melodyjne liryczne utwory zaostrzone pazurem rockowym, zabarwione charakterystyczną nutą bluesową to dziś rozpoznawalny znak zespołu, który z roku na rok zdobywa coraz większą popularność. SOJA to grupa młodych ludzi, którzy potrafią w swojej twórczości zwrócić uwagę na ważne sprawy dotyczące problemów globalnych i pozostają przy tym wiarygodni. Podczas One Love będą promować swój nowy album wydany w styczniu tego roku – „Strength to Survive”. Nie zabraknie również najbardziej znanych utworów z poprzednich płyt zespołu.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top