Jesteś tutaj: Strona Główna » Newsy » Shaggy zagra na festiwalu Reggaeland 2013

Shaggy zagra na festiwalu Reggaeland 2013

Shaggy zagra na festiwalu Reggaeland 2013

Pierwszym headlinerem Reggaelandu w Płocku będzie Shaggy, muzyk, który w dwóch ostatnich dekadach wylansował największą ilość światowych hitów w jamajskim stylu.

Shaggy to muzyk, który w dwóch ostatnich dekadach wylansował największą ilość światowych hitów w jamajskim stylu. To nie tylko jedna z największych gwiazd gatunków reggae i dancehall, ale także jedna z niewielu, która dotarła do szerokiego grona słuchaczy na całym świecie. Mimo że jest wierny jamajskim rytmom, sprzedaje miliony płyt, z których kilka uzyskało status platynowych, a nawet diamentowych w Stanach Zjednoczonych i krajach europejskich. Jego popularność eksplodowała w roku 1993, kiedy wydał płytę ,,Pure Pleasure”. Szybką popularność zdobył jeden z singli, cover ,,Oh Carolina”. Wydany dwa lata później album ,,Boombastic” przyniósł artyście prestiżową nagrodę Grammy.

W kolejnych latach Shaggy sporo koncertował, ale też poświęcił się budowie legendarnej dziś wytwórni Big Yard Group. Dlatego jego nowa płyta ukazała się dopiero w roku 2000. ,,Hot shot” był krążkiem w dużej mierze utrzymanym w konwencji r’n’b. To z niego pochodzą wielkie przeboje Shaggy’ego ,,It wasn’t me” oraz ,,Angel”. ,,Hot shot” uzyskał m.in. status najlepiej sprzedającego się albumu według Juno Awards 2002. Lata 2002 i 2005 przyniosły kolejno krążki ,,Lucky Day” i ,,Clothers Drop”. Dwa lata później ,,Intoxication” podbija rynek, debiutując na szczycie list Reggae Billboard Albums oraz iTunes UK Reggae. Płyta otrzymuje nominację do kolejnej nagrody Grammy. Cztery lata temu Shaggy nagrał ,,Feel The Rush” utwór, który stał się oficjalnym hymnem Piłkarskich Mistrzostw Europy 2008. W roku 2011 ukazał się dziesiąty studyjny album Shaggy’ego „Summer in Kingston”.

W swojej muzyce ocierał się o rap i r’n’b, czasem uciekał komercji, innym razem pozwalał się jej uwieść. Wielokrotnie udowodnił, że niszowe reggae może wpływać na popkulturę z ogromną siłą oddziaływania. Jego koncert na Reggaelandzie w Płocku będzie pierwszym występem muzyka na polskim festiwalu reggae.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top