Jesteś tutaj: Strona Główna » Wydarzenia » Rootsmen Corner vol. 12 – edycja specjalna: 5. urodziny Fatty Fatty

Rootsmen Corner vol. 12 – edycja specjalna: 5. urodziny Fatty Fatty

Rootsmen Corner vol. 12 – edycja specjalna: 5. urodziny Fatty Fatty

W listopadzie 2007 r. ekipa Fatty Fatty po raz pierwsza stanęła za gramofonami. Od tamtej pory minęło 5 lat, wypełnionych szerzeniem brzmień klasycznego jamajskiego reggae w klubach całego kraju. Nadeszła pora żeby uczcić tę pierwszą pięciolatkę stołecznych Grubasów. Dobrą okazją do tego będzie 12. odsłona cyklu Rootsmen Corner, na której oprócz korzennej klasyki reggae z Jamajki i Wielkiej Brytanii, szczypty rub-a-dub i modern roots przyprawionych głęboko basową pulsacją UK dub, usłyszymy też selekcję zaprzyjaźnionych gości jubilatów.

Pierwsi z nich przybyli z Mazur. Kolekcjonerzy starych winylowych singli – ostródzka załoga Real Cool Sound zaprezentuje fundamenty muzyki jamajskiej: early reggae, rocksteady i ska – prawdziwe korzenie, bez których nie byłoby muzyki roots.

Real Cool Sound

Real Cool Sound – ostródzki duet w składzie – Radek „Paździoch” Pęziński i Krzysiek „Włochu” Włoch. Początek przygody z selekcją zrodził się z prostego pomysłu – „nikt nam tego nie puszcza – puśćmy to sobie sami”. Debiut składu przypadł na czerwiec 2009 w Molotov Caffe w Olsztynie. Ich selekcja to klasyczne skinhead reggae, rocksteady oraz ska. Pierwszy rok działalności podsumowało wystąpienie na Ostróda Reggae Festiwal. Zagrali wiele świetnych imprez między innymi w Poczdamie, Warszawie, Poznaniu,Gdańsku oraz na lokalnym podwórku. W Olsztynie swoje brzmienie promują cykliczną imprezą Fire Corner.

Kolejny urodzinowy gość to doskonale znany pamiętającym kluby Punkt i Jadłodajnia Filozoficzna weteran wśród warszawskich selektorów, wielbiciel klasycznego reggae, człowiek do którego selekcji nie sposób nie zatańczyć – Filip i jego projekt Soulful Sound.

soulful sound

Soulful Sound – jednoosobowy sound z Warszawy, celujący w dobrej muzyce oraz dobrej zabawie– bo te dwie rzeczy nie muszą się wykluczać. Imprezy z udziałem Soulful to eklektyczne sety, łączące wiele muzycznych gatunków i tradycji na bazie klasycznego reggae. Wysmakowana selekcja na najwyższym poziomie!

Razem z nimi świętować będą Rootsmen Corner All Stars w składzie:
All On Sound
Fatty Fatty
Lady Small
Pass The Chalice
Steppa Warriors

Rootsmen Corner vol. 12 – edycja specjalna: 5. urodziny Fatty Fatty – najlepsza selekcja roots reggae & dub w mieście!
9 listopada 2012
Salon Gier, Al. Armii Ludowej 13
start: 21
wstęp: 8 pln

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top