Jesteś tutaj: Strona Główna » Wydarzenia » Rogal Salut Sound & Mademoiselle Carmel w klubie BANAN

Rogal Salut Sound & Mademoiselle Carmel w klubie BANAN

Rogal Salut Sound & Mademoiselle Carmel w klubie BANAN

Serdecznie zapraszamy na reggowo-dancehallowe szaleństwo w Toruniu. Już 17 stycznia w Klubie BANAN rozkręcą imprezę: Rogal Salut Sound, Mademoiselle Carmel, Tun Up Sound oraz G-Hot Sound.

Rogal Salut Sound & Mademoiselle Carmel w klubie BANAN
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/995134740503066/
Data: 17.01.2015
Godzina: 20:00
Wjazd: 10 zł
Patronat medialny: Riddim.pl

Rogal Salut! Sound – współtwórca Salut! Sound System oraz cyklicznych Dancehallowych imprez, Dancehall Fever, Weddy Weddy Wednesday. Na swoim koncie ma już wydany mixtape jako Salut! Sound, który promował koncertami w całej Polsce. Podczas rozwijania się solowej kariery miał okazję zagrać koncerty na największych scenach takich jak Woodstock. Dzięki temu mógł występować u boku największych gwiazd rodzimej jak i zagranicznej sceny Reggae/Dancehall. Promuje Swój sound jak i muzyke Reggae, Dancehall na koncertach, bashmentach w całej Polsce jak i na antenie Dolnośląskiego radia podczas audyji Karibbean Vybz. Pracuje właśnie nad solową płytą którą promuje najnowszy singiel „Tego nie wie nikt”.

Mademoiselle Carmel – Wokalistka, która odważnie łączy afrykańską energię ze słowiańską zadziornością. Zaczęła śpiewać zanim nauczyła się chodzić. Muzyczne szlify zdobywała w chórach gospel, a śpiewając w zespołach Drum Work i Nowy Folklor Afro-Polski całymi garściami czerpała z afrykańskich korzeni. Przez całe życie nosi jednak w sercu rytmy reggae i to w jamajskich klimatach realizuje swój autorski projekt.

Obecnie to jedna z najlepiej zapowiadających się polskich artystek reggae/dancehall. Od 2012 współpracuje z poznańskim soundsystemem G-Hot Sound. Wspólnie eksplorują jamajskie klimaty, propagując muzykę reggae w Polsce.

Po zaledwie kilku miesiącach na scenie zaśpiewała u boku Mr. Bayermana na scenie soundsystemowej festiwalu Reggaeland w Płocku (2013).
Z zespołem The Zebras zadebiutowała po zaledwie dwóch miesiącach prób – grudniu 2013 roku dzieliła scenę z Earl Jacobem w klubie Cafe Mięsna w Poznaniu grając wyłącznie autorski repertuar. W tym samym czasie muzycy nagrali 3 utwory demo w Karlin Studio, których premiera odbyła się w lutym 2014 roku.

Rok 2014 rozpoczął się od występu u boku jednego z najlepszych angielskich nawijaczy – Deadly Hunty. Po zaledwie 4 miesiącach współpracy została doceniona przez Radio Afera i wystąpiła w Finale Akademickiego Przeglądu Muzycznego. W kwietniu Mademoiselle Carmel miała okazję zaprezentować się na LDZ Reggae Fest u boku Blackout JA, a także Diego Dona, czy Dreadsquad. Dzieliła scenę z artystami takimi jak: Deadly Hunta, Boackout JA, DreadSquad, Skorup, Earl Jacob, KaCeZet, Yelram, Jahdas, Jam Vibez, Mrokas, Kłak, C-Zet, Olaff Bressa, czy Hopkins.
Jest charyzmatyczną frontmanką o mocnym, charakterystycznym głosie. Dzięki niej każdy koncert staje się wyjątkowy.

G-hot Sound – ekipa G-Hot Sound z Poznania reprezentowana przez Dan Ben Cart Selecta aka DJ Nuklide oraz Mademoiselle Carmel (pozostała dwójka z ekipy G-Hot: Madgial i GrosSelekta bawi obecnie na Jamajce).

Od roku 2009 wspólnie popularyzują szeroko pojętą muzykę jamajską. Znani są z morderczej selekcji, sprawnie mieszają reggae i dancehall z soulem, hip-hopem, funkiem, taneczną elektroniką oraz wszystkim, co rozpala parkiet. Krzewią brzmienie reggae i organizują dancehallowe potańcówki od 2010. Początkowo działali głównie w Poznaniu i okolicach, teraz docierają wszędzie tam, gdzie ludzie pragną dobrej zabawy. Już dwukrotnie zagrali na największym europejskim festiwalu reggae Rototom Sunsplash w Hiszpanii i trzykrotnie w barcelońskim XPRESSING UNDERGROUND CLUB w 2012 i 2013r; Występowali na Reggaeland w Płocku w latach 2013, 2012 i 2010 a rok 2014 rozpoczęli od dwóch występów w Treasure Beach na Jamajce. Do tego zagrali niezliczone ilości imprez w całym kraju.
Ich znakiem rozpoznawczym są dynamiczne występy łączące szalony juggling przeplatany nawijanymi na żywo utworami z repertuaru Mademoiselle Carmel, co razem wywołuje u słuchaczy radosny nastrój, szalone pląsy i eksplozję dobrych wibracji.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top