Jesteś tutaj: Strona Główna » Riddims » Radikal Guru „Digitalizer Riddim” ft YT, Cian Finn & El Fata

Radikal Guru „Digitalizer Riddim” ft YT, Cian Finn & El Fata

Radikal Guru „Digitalizer Riddim” ft YT, Cian Finn & El Fata

Po świetnie odebranym albumie „Subconscious”, Radikal Guru powraca aby zaprezentować epkę zatytułowaną „Digitalizer Riddim”. Płyta jest oparta na wersji instrumentalnej jednego z największych hitów jego ostatniego albumu – „Stay Calm”, na którym wokalnie udzielił się weteran brytyjskiej sceny reggae YT, znany ze swych znakomitych kolaboracji z takimi artystami jak Mungo’s Hi-Fi, Zion Train, Congo Natty czy Kanka.

Kierując się klasyczną formą w muzyce reggae, czyli wydawaniem kilku różnych wersji wokalnych opartych na jednym utworze (riddimie), Radikal Guru zaprosił do współpracy dwóch szanowanych międzynarodowych artystów.

851x350_fbcover1

Dobrze znany z wcześniejszej współpracy z Radikal Guru irlandzki wokalista Cian Finn dopełnił utwór świetnym wykonaniem. W kompozycji zatytułowanej „Sound System” po raz kolejny udowadniają jakim wybitnym są duetem. Trzecia wersja na epce to „Get Up” z udziałem kolejnego brytyjskiego wokalisty El Fata, który idealnie dopełnił podkład pokazując swój wyjątkowy kunszt i styl. Całość uzupełnia ciężka dubowa wersja Radikal Guru, czyniąca płytę pozycją obowiązkową w kolekcji każdego miłośnika muzyki sound systemowej.

Utwory z wydawnictwa od miesięcy przewijały się w setach takich artystów jak DJ Vadim, Zion Train, Mungo’s Hi-Fi, O.B.F Sound System, RSD, DJ Madd i wielu innych. Wkrótce dostępna na winylu oraz w wersji cyfrowej we wszystkich dobrych niezależnych sklepach muzycznych.

PRZEDSPRZEDAŻ / PRE-ORDERRadikal Guru czyli Mateusz Miller to jeden z najbardziej znanych polskich producentów muzyki dubstep i dub. Jego rozpoznawalny styl przepełniony jest wpływami roots reggae, uk steppers oraz muzyki dalekiego wschodu, dzięki czemu wzbudza zainteresowanie w wielu kręgach. Zdolności producenckie zaczął rozwijać około roku 2004 eksperymentując z muzyka Trip-Hop, Asian Underground i Jungle.

W 2005 powstało jego pierwsze samodzielne demo „The East-West Connection”. Od 2005 przebywał w Cork (Irlandia), gdzie spotkał się z dużym zainteresowaniem dzięki serii imprez pod szyldem „World Bass Culture”. W międzyczasie w jego produkcjach zaczęło pojawiać się coraz więcej wpływów muzyki dub i dubstep. W 2008 zdobył szerokie grono słuchaczy dzięki wydanej w brytyjskim labelu Dubbed Out Records serii singli na płytach winylowych, które przez wiele tygodni nie schodziły z list bestsellerów brytyjskich sklepów z muzyką niezależną. W niedługim czasie jego muzyka zaczęła pojawiać się w audycjach radiowych stacji takich jak BBC Asian Network, Sub Fm, Rinse FM, Sensimedia Network oraz wielu innych.

Kolejne lata to setki występów na festiwalach i w klubach w całej Europie. W samym 2012 roku występował w prawie wszystkich europejskich krajach oraz w RPA. Jego energiczne występy zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem publiczności.

W 2009 roku rozpoczął współpracę z polską wytwórnią Moonshine Recordings, która zaowocowała kilkoma singlami oraz świetnie odebranym albumem „The Rootstepa”. Najbliższe miesiące przyniosą kolejne świeże wydawnictwa i kolaboracje Radikal Guru.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top