Jesteś tutaj: Strona Główna » Newsy » Protoje, Bednarek i Damian SyjonFam na 15 edycji Ostróda Reggae Festival. Wkrótce promo tour.

Protoje, Bednarek i Damian SyjonFam na 15 edycji Ostróda Reggae Festival. Wkrótce promo tour.

Protoje, Bednarek i Damian SyjonFam na 15 edycji Ostróda Reggae Festival. Wkrótce promo tour.

Jamajska gwiazda Protoje, Bednarek i Damian SyjonFam zasilili skład tegorocznej, 15 edycji Ostróda Reggae Festival. Wkrótce promo tour.

Protoje to jedna z największych współczesnych gwiazd reggae z Jamajki, a na właśnie wydanym trzecim albumie usłyszeć można też sporo hip-hopu. Bednarek w Ostródzie promować będzie swoją nową płytę „Oddycham…” Obaj wystąpią na głównej scenie festiwalu Red Stage 9 sierpnia. Dzień wcześniej zapowiadany jest Damian SyjonFam, jedno z największych objawień polskiego reggae w ub. roku. W kwietniu rusza wspólna trasa promocyjna z płockim Reggaeland, gdzie pod szyldem „Together Znaczy Razem” występować będą dwaj ostatni artyści, a fani wybierający się na obie imprezy będą mogli kupić karnet kolekcjonerski w dobrej cenie.

Protoje odgrywa kluczową rolę w jamajskim ruchu “Reggae Revival”. Będąc zarówno autorem wyjątkowo nośnych przebojów, jak i filozoficznym myślicielem, artykułuje gniew wschodzącej generacji. Po wydaniu szeroko docenionych na całym świecie albumów “The Seven Year Itch” i “The 8 Year Affair”, które przyniosły m.in. takie hity jak “Rasta Love” z Ky-Mani Marley’em czy “Kingston be Wise”, w marcu 2015 Protoje wydał swój trzeci album “Ancient Future”.

“Antyczna przyszłość” prezentuje historię jamajskiej muzyki, wyrażając przy tym współczesną energię reggae i hip-hopu. To kolejny krok w przełamywaniu barier i nowe pomysły wykorzystujące ducha lat 70-tych i 80-tych. Album został znakomicie przyjęty, a singiel „Who Knows” z Chronixx’em doczekał już ponad 6 mln odsłon na YT.

Od czasu swojego pierwszego polskiego koncertu w Ostródzie w 2011 roku stał się czołową gwiazdą reggae z występami na wszystkich znaczących światowych festiwalach i masą przebojów na swym koncie.

„Oddycham…” to najnowsze wydawnictwo grupy Bednarek, które już wkrótce pojawi się na rynku. W Ostródzie spodziewać się można więc nie tylko kolekcji doskonale znanych wszystkim przebojów, ale również utworów z nowego albumu.

Kamil Bednarek jest wokalistą, kompozytorem, autorem tekstów i multiinstrumentalistą. Szeroką popularność zdobył w 2010 roku dzięki telewizyjnemu programowi „Mam Talent”, gdzie zajął drugie miejsce. Wydany w tym okresie debiutancki album StarGuardMuffin „Szanuj” uzyskał rzadki status podwójnej platyny. W 2011 StarGuardMuffin gościli na Jamajce i efektem sesji nagraniowej w studio Tuff Gong rodziny Marley był maxisingiel „Jamaican Trip”. W 2012 roku Kamil z częścią składu SGM i nowymi muzykami stworzył zespół Bednarek. W 2012 roku nagrali wysoko ocenianą płytę „Jestem…”, która utrzymywała się w zestawieniu OLiS ponad 12 miesięcy, a po upływie roku od wydania ponownie zajęła pierwszą pozycję. W 2014 roku na rynku pojawiło się wydawnictwo koncertowe DVD/CD z Przystanku Woodstock. Maj 2015 to premiera kolejnego albumu „Oddycham” zrealizowanego przez Studio As One, m.in. w Tuff Gong Studio na Jamajce, z gościnnym udziałem światowych gwiazd reggae takich jak Alborosie, Junior Kelly czy Dean Fraser.

Debiutancka solowa płyta Damiana SyjonFama „Wracam do domu” odbiła się szerokim echem w Polsce, a naturalny flow, oryginalność i ciekawy przekaz z marszu zjednały mu tysiące fanów. Album trafił na drugie miejsce sprzedaży płyt w Polsce OLIS. Jego muzyczna droga rozpoczęła się w 1996 roku, kiedy do współpracy zaprosiła go grupa Natura. W 2007 roku powołał do życia zespół ComeYah, w którym był wokalistą, autorem tekstów i współtwórcą muzyki. Po ubiegłorocznym koncercie w Ostródzie, będącym oficjalną premierą albumu, powraca z grupą znakomitych muzyków z Lubelszczyzny D’Roots Brothers.

Ostróda Reggae Festival z płockim Reggaelandem ogłosili szczegóły wspólnego promo tour „Together Znaczy Razem”, gdzie na wybranych kwietniowych koncertach Bednarka i Damiana SyjonFama fani będą mieli możliwość kupić karnet kolekcjonerski na oba festiwale, oszczędzając 40 złotych. Szczegóły na festiwalowych stronach.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top