Jesteś tutaj: Strona Główna » Newsy » Premiery reggae: Polska – jesień 2015

Premiery reggae: Polska – jesień 2015

Premiery reggae: Polska – jesień 2015

Z myślą o naszych czytelnikach przygotowaliśmy ściągawkę po nadchodzących jesiennych premierach płytowych roku 2015 na polskiej scenie reggae.

Paraliż Band Na brzegu rzeki cover album okładka

Paraliż Band „Na brzegu rzeki”
Wydawca: Paraliż Band
Data premiery: 02.10.2015
Numer katalogowy: –

„Na brzegu rzeki” to kolejne płytowe ucieleśnienie prawie dwudziestoletniej muzycznej drogi toruńskiej formacji Paraliż Band. Urodzeni po to, aby grać jamajskie roots reggae, konsekwentnie podążają ścieżką odzwierciedlającą klasyczne wailersowskie brzmienie: miękkie, po trosze chropowate i szeleszczące.

Pierwszy etap albumu powstał w dwa dni w Sucharach na tzw. „setkę”. Podstawowe ślady: perkusji, basu, gitary rytmicznej i prowadzącej oraz klawisza nagrywane były jednocześnie. W dalszej kolejności proces tworzenia materiału realizowany był w Madżonga Studio w Bydgoszczy.

Utwory są zbudowane na zacnym korzennym pulsie z bogatym instrumentarium i w urozmaiconych aranżacjach. Zawierają wiele łagodnych i melodyjnych dźwięków miłych dla ucha. Warto docenić obecność waltorni, będącej ewenementem szczególnie na scenie reggae. Teksty na płycie są uniwersalne i uduchowione, w przeważającej większości w języku polskim. Każdy kto sięgnie po krążek, bez wątpienia będzie mógł doświadczyć wyrażonego w dźwiękach i słowach piękna Stwórcy i Jego stworzenia.

Album w cenie 30 zł (+ 5 zł koszty przesyłki na terenie kraju) kupić i w całości odsłuchać można za pośrednictwem strony nabrzegurzeki.pl (sprzedaż od 2.10.2015).


paxon roots rap reggae

Paxon „Roots Rap Reggae”
Wydawca: Lou & Rocked Boys / Urban Records
Data premiery: 02.10.2015
Numer katalogowy: LOU 157CD

„Roots Rap Reggae” to tytuł fonograficznego debiutu paXona – wokalisty legendarnego zespołu Natural Dread Killaz, która ukarze się nakładem wytwórni Lou Rocked Boys oraz UrbanRec. Mieszanka reggae i rapu w korzennym klimacie, z domieszką latynoskich brzmień. PaXon to człowiek orkiestra, jest wokalistą, autorem tekstów, współprodukował też całą płytę razem z GPD – specjalistą od hip-hopowych brzmień, Adry – jednym z najlepszych reggae producentów w Polsce, Amos The Ancient Prophet – reprezentantem Wu-Tang Killa Beez, Germaican Records – odpowiedzialnymi m.in. za brzmienie zespołu Seeed. Na płycie gościnnie udzielili się: Mesajah – brat paXona, Yanaz, miloMailo, I-Grades i Riddim Bandits, a za gramofonami DJ Liquid.


Tabu Meteory album płyta reggae zapowiedź

Tabu „Metory”
Wydawca: Lou & Rocked Boys
Data premiery: 09.10.2015
Numer katalogowy: LOU 174CD / LOU 174CD/2

„Meteory” to tytuł czwartej studyjnej płyty zespołu Tabu, na której znalazło się 12 utworów. Za realizację nagrań oraz produkcję płyty odpowiada cały zespół we współpracy z Wojciechem Kochankiem – człowiekiem o przebogatym życiorysie muzycznym, który nadał utworom nowego wymiaru. Każda z piosenek jest osobną historią, ale razem tworzą mieszankę o wspólnym fundamencie. Jest nim siła, moc muzycznego przesłania oraz charyzma i prawda życia przekazywana w tekstach.

Sceniczna moc po raz kolejny została przeniesiona na nośnik. Spodziewajcie się ogromnej dawki szczerych emocji, które towarzyszyć Wam będą podczas spotkania z tym krążkiem. To będzie muzyczna podróż pomiędzy niebem a ziemią w rytmie reggaeowej pulsacji.

Materiał zarejestrowany został w Tower Studio we Wrocławiu oraz GoRecords w Wodzisławiu Śląskim w okresie od maja do sierpnia 2015.


Silesian Sound System Czas Na Zmiany okładka cover album reggae riddim

Silesian Sound System „Czas Na Zmiany”
Wydawca: Lou & Rocked Boys
Data premiery: 16.10.2015
Numer katalogowy: LOU 174CD

Czas na zmiany to podróż. Podróż przez inspiracje poszczególnych członków zespołu. Na krążku znalazło się 14 utworów o zróżnicowanej tematyce oraz stylistyce. Można usłyszeć na niej typowy reggaeowy Silesian’a, klasyczne hip-hopowe brzmienia, a także eksperymenty o świeżym, elektronicznym charakterze. Nietuzinkowe teksty, duży zasób pozytywnej energii to tylko niektóre z wielu zalet nowego projektu Silesian Sound System. Za oprawę muzyczną odpowiada duet producencki MSA, Ritzu oraz Mechanic.


rogal salut walka z czasem

Rogal Salut! „Walka Z Czasem”
Wydawca: Lou & Rocked Boys
Data premiery: 23.10.2015
Numer katalogowy: LOU 175CD

„Walka z Czasem” to tytuł debiutanckiej płyty współtwórcy i reprezentanta Salut Sound! – Rogala. Nowe wydawnictwo to zbiór przemyśleń artysty z przestrzeni kilku lat i choć tematyka utworów jest dość różnorodna, to wszystkie nawiązują do pojęcia „czasu”. Za produkcje muzyczną odpowiedzialni są Dubrising, Kapitan KaCeZet, Roots Survival, Goldheart Music oraz Zafayah. Gościnnie na krążku udzielili się tacy artyści jak: BlackOut JA, Paxon (NDK), Majkaya (MadMajk), Hopkins, Dawid Albaaj, Antone, MalMarti, Olaf Bressa, Aleksandra Kuna, Martyna Baranowska i Smalec (Ga-ga Zielone Żabki, Radical Soul Ammunition).

Sprawdź promomix: klik!

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top