Jesteś tutaj: Strona Główna » Newsy » Pożegnalna trasa Natural Dread Killaz – Marzec 2015

Pożegnalna trasa Natural Dread Killaz – Marzec 2015

Pożegnalna trasa Natural Dread Killaz – Marzec 2015

Znane są już daty pożegnalnej trasy Natural Dread Killaz. Wrocławski zespół odwiedzi m.in. takie miasta jak Kraków, Warszawa, Gdańsk, Poznań czy Łódź. Przypominamy, że 8 stycznia 2015 zespół ogłosił zawieszenie działalności.

Natural Dread Killaz to założony w 2003 roku wrocławski zespół, grający muzykę z pogranicza reggae i dancehall. Liderami jak i założycielami są dwaj bracia – Manuel „Mesajah” Rengifo Diaz oraz Daniel „paXon” Rengifo Diaz. W zespole udziela się też Grzegorz „Yanaz” Janas.

W swojej muzyce mieszają różne gatunki, skrzętnie miksując reggae, dancehall, dub, ragga i hip hop. Nie ograniczają się jedynie do brzmień muzyki jamajskiej, czego przykładem są salsowe elementy, które słychać w kawałku „Sample” z krążka Naturalnie. Szukają nowych dróg, obierają nowe kierunki, nie zapominając przy tym o korzeniach gatunku. Braci od zawsze wokalnie wspierał Yanaz, nawijacz, który zaczynał od rapowania w hip-hopowym składzie. Pod wpływem kolegów z zespołu szybko poszerzył krąg swych zainteresowań o wszelakie brzmienia rodem z Karaibów.

Mieszanka stylów i umiejętności sprawia, że twórczość prezentowana przez Natural Dread Killaz nie poddaje się wszelkim klasyfikacjom i szufladkowaniu. W iście wybuchowym stylu, nawiązując do korzeni raggae, tworzą coraz to nowe produkcje.

4 marca – Kraków, Studio
5 marca – Wrocław, Eter
6 marca – Katowice, MegaClub
7 marca – Rzeszów, Pod Palmą
8 marca – Warszawa, Proxima
9 marca – Lublin, Graffiti
10 marca – Białystok, Gwint
12 marca – Gdańsk, Kwadratowa
13 marca – Poznań, uBazyla
14 marca – Szczecin, DK Słowianin
15 marca – Łódź, Wytwórnia

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top