Jesteś tutaj: Strona Główna » Newsy » Pełen program Green Stage na Ostróda Reggae Festival 2015

Pełen program Green Stage na Ostróda Reggae Festival 2015

Pełen program Green Stage na Ostróda Reggae Festival 2015

Scena producentów, DJ’ów i sound systemowych kolektywów jest zawsze ważnym elementem Ostróda Reggae Festival. Organizatorzy ogłosili pełen program Green Stage, funkcjonującej przez 3 dni od 19:00 do późnych godzin nocnych. Krajowych i zagranicznych gwiazd nie zabraknie.

Program sceny Green, tradycyjnie nagłaśnianej przez potężny krakowski Dubseed Sound System, podzielony został na trzy stylistyczne dni.

W piątek 7 sierpnia pod szyldem „reggae” zobaczyć będzie można showcase polskiego producenta K-Jah Sound, wcześniej znanego głównie jako połówka projektu Rastasize. Po międzynarodowym sukcesie “Sweet Love Riddim”, w Ostródzie wystąpi z wieloma gośćmi w ramach premiery producenckiego albumu “Link up”.

Sensacyjnie zapowiada się występ reprezentantów zachodniej Syberii, pierwszej rosyjskiej formacji wokalnej na międzynarodowej scenie reggae/dancehall – K.W.S.S.C. & Ragga Killa Sound.

Dla Nowozelandczyka Dub Terminatora Ostróda będzie pierwszą wizytą w Polsce. Zdobył międzynarodowe uznanie dzięki tworzonej przez siebie oryginalnej mieszance dubstepu zabarwianego roots i reggae w futurystycznym wydaniu. Pracuje z MCs z całego świata, produkuje i remiksuje muzykę.

Dreadsquad to jedna z najważniejszych polskich eksportowych marek reggae. Pochodzący z Łodzi Marek Bogdański występuje na uznanych festiwalach na całym świecie i nagrywa z najlepszymi wokalistami reggae i dancehall. Tym razem jego gośćmi będą królowa londyńskich bashmentów Lady Chann oraz Mic Liper z Roots Melody.

Sobota 8.08 to hasło „dancehall”, bo tego typu muzyki pojawi się w tym dniu najwięcej.

Sensithief na swoich imprezach prezentują bardzo dużo nowego dancehallu, wzbogaconego o domieszki takich gatunków jak soca, r’n’b czy rap. Margos, GUK, Ihaman oraz nawijacze Hopkins i Kudłacz zdołali już zagrać w każdym większym i mniejszym mieście w Polsce oraz na większości letnich festiwali reggae.

Warszawskie Zjednoczenie Soundsystem od 14 lat łączy wszystkie nurty jamajskości – od roots reggae poprzez dub do najnowszego dancehallu. W tym roku Pablopavo, Diego i Krzaku wydali album „Inity”. To siła czerpiąca inspiracje z klasycznych jamajskich nawijaczy.

Rory jest częścią Stone Love Movements, najbardziej wpływowego sound systemu w jamajskiej kulturze, oraz uznanym producentem, odpowiedzialnym m.in. za album Jah9 “New Name”. Legendarny jamajski selektor po raz pierwszy wystąpi w Polsce. Stone Love Sound System został zbudowany w Kingston w 1972 roku przez Winstona „Wee Pow” Powella, uhonorowanego w ub. roku Order of Distinction, wysokim odznaczeniem państwowym za swoje zasługi dla jamajskiej kultury. Grali w USA, całej Europie czy Japonii.

Nie ma bardziej widowiskowego sound systemu dancehall w Polsce niż Dancehall Masak-Rah, którzy w tym roku wystąpią w Ostródzie z Juniorem Stresssem w składzie. Przez 6 lat zagrali setki imprez, znacząco przyczyniając się do popularyzacji dancehall w kraju. W 2013 roku Dancehall Masak-Rah zdobyła nagrodę “Nocne Marki” Aktivista w kategorii Impreza Roku.

Niedziela 9 sierpnia stoi pod znakiem dubu.

Polski projekt z Irlandii Arubdub w Ostródzie będzie miał premierę swojego debiutanckiego albumu „Eternal Fire”. Rozpoczęli działalność w początkach 2014 roku, kiedy Gołąb, Dreadarek i Monika spotkali się i postanowili współpracować. Wcześniej aktywni byli m.in. w zespołach punk, HC czy world music. Dziś tworzą razem „future dub”.

Dub Dynasty to współpraca pomiędzy Alpha Steppa oraz Alpha & Omega, dwoma generacjami brytyjskiej uduchowionej basowej muzyki. Ich muzyka bazuje na rytmach ‘steppers’, tradycyjnych digitalno-dubowych instrumentalnych dźwiękach i delikatnych elektronicznych ornamentach, ale idealnie wpasowywuje się w dubstepowe sety z basami uderzającymi tak samo mocno jak jakiekolwiek nowoczesne wobble. W Ostródzie Ben & Christine towarzyszyć będzie Cian Finn z Irlandii, dobrze znany ze współpracy m.in. z Radikal Guru czy Prince Fatty.

Francuzi z O.B.F. (Original Bass Foundation) od lat 90-tych są jednym z głównych graczy na europejskiej scenie sound systemowej. Ich najcięższy cyfrowo-dubowy styl zawsze powoduje trzęsienie ziemi. Na początku tego wieku zbudowali więc własny zestaw nagłośnieniowy, obecnie uważany za jeden z najmocniejszych w Europie. Stali się również producentami i wykształcili swój własny styl, który wniósł powiew nowego w dubowy świat. W ub. roku wydali swój debiutancki album „Wild”. Z O.B.F. zaśpiewa Shanti D z Paryża.

Radikal Guru to największy polski potentat jeżeli chodzi o produkcje dub/dubstep. W Ostródzie łączy siły ze swoim regularnym partnerem Cianem Finnem z Irlandii oraz Dubdadda – wokalistą Zion Train. Dubdadda wydał niedawno w polskiej wytwórni Moonshine reedycję swojego kultowego solowego albumu „Lo-Fi Pon De Hi-Fi”. W takim zestawie wystąpią w Polsce po raz pierwszy. Trzy talenty w jednym zabójczym secie, który podsumuje Dub Day na Green Stage i wybuchowo zakończy tegoroczny festiwal.

Na oficjalnym profilu Soundcloud Ostróda Reggae Festival pojawiła się playlista z muzyką wszystkich występujących w tym roku wykonawców: http://bit.ly/ORF2015playlist

Do 8 lipca trwa instagramowy konkurs na własne zaproszenie foto lub video na festiwal: www.instagram.com/ostrodareggaefestival . Można w nim wygrać darmowy karnet na festiwal.

Poważnemu liftingowi poddana została festiwalowa strona http://www.ostrodareggae.com/

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top