Jesteś tutaj: Strona Główna » Teledyski » Paraliż Band „Na brzegu rzeki” Video

Paraliż Band „Na brzegu rzeki” Video

Paraliż Band „Na brzegu rzeki” Video

„Na brzegu rzeki” to kolejny singel promujący najnowszy album toruńskiej formacji Paraliż Band o tym samym tytule. Dotychczas wydawnictwo promował teledysk do singla „Sam na sam”.

Sprawdź także: recenzja albumu „Na brzegu rzeki”

Płyta „Na brzegu rzeki” to kolejne płytowe ucieleśnienie prawie dwudziestoletniej muzycznej drogi toruńskiej formacji Paraliż Band. Urodzeni po to, aby grać jamajskie roots reggae, konsekwentnie podążają ścieżką odzwierciedlającą klasyczne wailersowskie brzmienie: miękkie, po trosze chropowate i szeleszczące.

Pierwszy etap albumu powstał w dwa dni w Sucharach na tzw. „setkę”. Podstawowe ślady: perkusji, basu, gitary rytmicznej i prowadzącej oraz klawisza nagrywane były jednocześnie. W dalszej kolejności proces tworzenia materiału realizowany był w Madżonga Studio w Bydgoszczy.

Utwory są zbudowane na zacnym korzennym pulsie z bogatym instrumentarium i w urozmaiconych aranżacjach. Zawierają wiele łagodnych i melodyjnych dźwięków miłych dla ucha. Warto docenić obecność waltorni, będącej ewenementem szczególnie na scenie reggae. Teksty na płycie są uniwersalne i uduchowione, w przeważającej większości w języku polskim. Każdy kto sięgnie po krążek, bez wątpienia będzie mógł doświadczyć wyrażonego w dźwiękach i słowach piękna Stwórcy i Jego stworzenia.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top