Jesteś tutaj: Strona Główna » Albumy » Paraliż Band „Na brzegu rzeki”

Paraliż Band „Na brzegu rzeki”

Paraliż Band „Na brzegu rzeki”

„Na brzegu rzeki” to kolejne płytowe ucieleśnienie prawie dwudziestoletniej muzycznej drogi toruńskiej formacji Paraliż Band. Urodzeni po to, aby grać jamajskie roots reggae, konsekwentnie podążają ścieżką odzwierciedlającą klasyczne wailersowskie brzmienie: miękkie, po trosze chropowate i szeleszczące.

Pierwszy etap albumu powstał w dwa dni w Sucharach na tzw. „setkę”. Podstawowe ślady: perkusji, basu, gitary rytmicznej i prowadzącej oraz klawisza nagrywane były jednocześnie. W dalszej kolejności proces tworzenia materiału realizowany był w Madżonga Studio w Bydgoszczy.

Utwory są zbudowane na zacnym korzennym pulsie z bogatym instrumentarium i w urozmaiconych aranżacjach. Zawierają wiele łagodnych i melodyjnych dźwięków miłych dla ucha. Warto docenić obecność waltorni, będącej ewenementem szczególnie na scenie reggae. Teksty na płycie są uniwersalne i uduchowione, w przeważającej większości w języku polskim. Każdy kto sięgnie po krążek, bez wątpienia będzie mógł doświadczyć wyrażonego w dźwiękach i słowach piękna Stwórcy i Jego stworzenia.

Muzyka reggae jest niszowa, a my jesteśmy niszą tej niszy. To nie ogranicza – wręcz przeciwnie. Daje możliwości. Pozwala robić to, na co mamy ochotę. Chcemy nagrać numer smutny, anty hitowy – nagrywamy. Chcemy wesoły, ale bez tekstu – proszę. Nikt nie mówi, co mamy czuć, co myśleć, jak się zachowywać. Każdy może naszą muzykę ocenić do woli – może pochwalić, może zganić, wyśmiać. Wartością jest to, że gramy jak potrafimy. Zadaliśmy sobie pytanie: kto na te płytę tak naprawdę czeka? Z wyjątkiem kilku wiernych fanów – chyba nie ma wielu oczekujących. Mamy wolną drogę. Nagrajmy to dla tych ludzi, których twarze regularnie widujemy na koncertach. I dla siebie, żeby móc iść dalej.” – mówi Jędrzej Bączyk, gitarzysta solowy w zespole Paraliż Band.

Wydawnictwo promuje teledysk do singla „Sam na sam”. Album w cenie 30 zł (+ 5 zł koszty przesyłki na terenie kraju) kupić i w całości odsłuchać można za pośrednictwem strony nabrzegurzeki.pl (sprzedaż od 2.10.2015).

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top