Jesteś tutaj: Strona Główna » Newsy » Ostróda Reggae Festival – zagraniczne grupy w finale World Reggae Contest i kolejni wykonawcy, m.in. Bednarek, Junior Stress

Ostróda Reggae Festival – zagraniczne grupy w finale World Reggae Contest i kolejni wykonawcy, m.in. Bednarek, Junior Stress

Ostróda Reggae Festival – zagraniczne grupy w finale World Reggae Contest i kolejni wykonawcy, m.in. Bednarek, Junior Stress

Sporo się dzieje wokół 16 edycji najważniejszego polskiego festiwalu jamajskich wibracji – Ostróda Reggae Festival. Wiadomo już kto wystąpi w finale międzynarodowego konkursu World Reggae Contest. W line-upie odbywającej się w dn. 11-14 sierpnia imprezy wielu nowych wykonawców, m.in. Bednarek i Junior Stress. Do 30 czerwca karnety w cenie 180 PLN.

WORLD REGGAE CONTEST

W wyniku głosowania ponad 5000 fanów z całego świata w finale konkursu na Red Stage 14 sierpnia wystąpi pięć zespołów: skupiający pięć jamajskich dziewczyn ADAHZEH, polska mieszanka wybuchowa ETNA KONTRABANDE, psychodeliczni mistrzowie live dub INTERNATIONAL DUB AMBASSADORS z Puerto Rico, solidni rootsmani QUARTIERE COFFEE z Włochy oraz wielobarwny kobieco-męski skład THE DUBBEEZ z Holandii. Zwycięzca poleci nagrywać na Jamajkę, a finałowy koncert będzie transmitowany na żywo przez największy na świecie portal reggae Reggaeville.com. W tym roku konkurs przyciągnął uwagę 81 zespołów z 31 krajów.

KOLEJNI ARTYŚCI W PROGRAMIE

Do programu festiwalu dołączyły polskie zespoły: Bednarek i Junior Stress, natomiast sound systemową scenę Green zasiliły ekipy Tamika & K-Jah Sound, Radikal Guru Live Dub feat. El Fata, Dancehall Masak-Rah, Pandadread Soundsystem, Violinbwoy i Bass Invaders.

BEDNAREK

Bednarek live ORF 2015 fot Sebastian Klebaniuk

Zespół Kamil Bednarka nie wymaga żadnego przedstawienia. Ulubieniec różnych pokoleń Polaków i prawdziwy sceniczny zwierz zaprezentuje w Ostródzie album „Oddycham…”, który podniósł jego muzykę na kolejny poziom.

JUNIOR STRESS

Sesja promująca płytę

Po mikrofon sięgnął już w podstawówce. To nie dziwne, gdy za ojca ma się założyciela jednego z najstarszych polskich sound systemów, Love Sen-C Music. Do Ostródy powraca jeden z najbardziej uzdolnionych polskich wokalistów reggae.

TAMIKA & K-JAH SOUND

Tamika

Wspaniała wokalistka soul & reggae, znana zarówno z chórków Gentlemana (prywatnie to jego żona), jak i kariery solowej, spotyka na scenie uznanego polskiego producenta w ramach współpracy, narodzonej w studio przy piosence „Defenders of the Light”.

RADIKAL GURU LIVE DUB feat. EL FATA

Radikal Guru Live Dub

Zdecydował się odejść od dotychczasowych setów dj’skich na rzecz dubowych mixów na żywo, podczas których jego autorskie utwory nabiorą zupełnie nowej atmosfery i niepowtarzalnej aranżacji. Z Mateuszem na scenie pojawi się trzyosobowa sekcja dęta oraz brytyjski wokalista El Fata.

DANCEHALL MASAK-RAH

Dancehall Masak-Rah

Powracają z super-energetycznym setem, który będzie demolować basem, przyśpieszać bicie serca tempem, oraz prowokować do nieokrzesanych sing-alongów z mistrzami dancehallowej imprezy – ekipą 27Pablo oraz Juniora Stressa, którego sporo hitów usłyszycie w nieznanych dotąd wersjach.

PANDADREAD SOUND SYSTEM

Od lat stanowią główną siłę napędową dub na Pomorzu, a ich regularne imprezy w Trójmieście zawsze gromadzą setki ludzi. Bratrat i DHS w Ostródzie swoją selekcją na pewno zadowolą zwolenników radykalnych sound systemów.

VIOLINBWOY

Nikt nie potrafi połączyć tak z pozoru odległych brzmień smyków z ciężkim dubem. Mamy do czynienia z utalentowanym skrzypkiem z Wrocławia i producentem z własną wizją i brzmieniem. Grają go najpotężniejsze sound systemy, a on sam zwiedza Europę m.in. z Imperial Sound Army.

BASS INVADERS

To czterech fanatyków niskich częstotliwości z regionu Warmii i Mazur. Dobrą wibrację przekazują tylko z płyt winylowych. Zorganizowali i zagrali dziesiątki imprez w całym kraju, m.in cykl Dub Therapy w Olsztynie.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top