Jesteś tutaj: Strona Główna » Newsy » Ostróda Reggae Festival – światowe talenty w TOP10 World Reggae Contest oraz kolejne polskie zespoły w programie

Ostróda Reggae Festival – światowe talenty w TOP10 World Reggae Contest oraz kolejne polskie zespoły w programie

Ostróda Reggae Festival – światowe talenty w TOP10 World Reggae Contest oraz kolejne polskie zespoły w programie

Organizatorzy festiwalu wybrali TOP10 z nadesłanych w tym roku zgłoszeń do World Reggae Contest. Teraz fani przy pomocy Facebooka mogą głosować na ulubionego artystę. Pięć wybranych przez nich zespołów wystąpi w finale na Red Stage 14 sierpnia, który będzie transmitowany na żywo przez Reggaeville.com. Głosowanie trwa do 13 czerwca, bezpośredni link: www.bit.ly/WRC2016VOTE

Półfinaliści konkursu to: ADAHZEH (Jamajka), ETNA KONTRABANDE (Polska), I&I (Nowa Kaledonia), INTERNATIONAL DUB AMBASSADORS (Puerto Rico), PERSONS OF INTEREST (Jamajka), QUARTIERE COFFEE (Włochy), RAPHA PICO (Holandia), REGIME (Wlk. Brytania), THE DUBBEEZ (Holandia), WICKED DUB DIVISION (Włochy).

Piotr “Piter” Kolaj z Positive Music Promotion, szef festiwalu, mówi: „Bardzo podobają nam się wszystkie zespoły, które wybraliśmy. Są bardzo utalentowane i oryginalne, każdy z nich ma swój własny styl. Jesteśmy zaszczyceni, że zdecydowały się wystartować w konkursie. Bylibyśmy szczęśliwi móc gościć ich wszystkich w Ostródzie, ale teraz to publiczność wybiera finalistów.”

Po zakończonej powodzeniem ubiegłorocznej pierwszej edycji konkursu i wyprawie zwycięzców z brytyjskiego Chainska Brassika na darmową sesję nagraniową w Harry J Studio na Jamajce, w tym roku konkurs przyciągnął uwagę 81 zespołów z 31 krajów świata, w tym wielu z tak odległych miejsc jak Jamajka, USA czy Brazylia. Międzynarodowe jury autorytetów wybierze zwycięzcę w trakcie finału na festiwalu. Najlepsza grupa poleci na 5-dniową sesję nagraniową na Jamajce z Stephenem Stewartem i Samem Claytonem, światowej sławy producentami.

Finał konkursu będzie transmitowany jako stream video przez Reggaeville.com, ekskluzywnego partnera medialnego konkursu.

Wszystkie informacje na www.worldreggaecontest.com

KOLEJNI POLSCY ARTYŚCI W PROGRAMIE

Do programu festiwalu dołączyły polskie zespoły: PARALIŻ BAND, THE BARTENDERS oraz KONOPIANS.

Paraliż Band powraca do Ostródy by zagrać specjalny koncert z okazji 20-lecia. To święto pięknego roots reggae i wyjątkowej konsekwencji, z której słynie ta toruńska formacja. Ostatni album Paraliż Band zatytułowany jest „Na brzegu rzeki” (2015).

„Sam na sam”

The Bartenders to czołowi fascynaci jamajskiego ska-jazzu w kraju, wychwalani m.in. za warstwę muzyczną projektu „Tribute to Alibabki”. Powracają do Ostródy z premierą nowego albumu o alarmującym i zuchwałym tytule „Poles are Movin’!”

“Przeżyć w tej dżungli” feat. Duże Pe

Konopians – oldschool znów w Ostródzie za sprawą głównych przedstawicieli „zagłębiowskiej sceny ska & reggae”. Trochę gorzkich słów i dużo dobrej zabawy – tak zapowiada się specjalny koncert z okazji 20-lecia grupy, która przyniesie mentalny skataklizm.

„W sosie własnym”

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top