Jesteś tutaj: Strona Główna » Newsy » Ostróda Reggae Festival 2016 – ruszył World Reggae Contest, kolejni artyści w programie imprezy

Ostróda Reggae Festival 2016 – ruszył World Reggae Contest, kolejni artyści w programie imprezy

Ostróda Reggae Festival 2016 – ruszył World Reggae Contest, kolejni artyści w programie imprezy

Po udanej pierwszej edycji konkursu w 2015 roku, Ostróda Reggae Festival znów otwiera zgłoszenia dla artystów reggae z całego świata. Finaliści wystąpią na głównej scenie festiwalu, a ich koncerty transmitowane będą na żywo przez największy na świecie portal reggae. Zwycięzcy polecą na Jamajkę na sesję nagraniową z legendarnymi jamajskimi producentami. W programie imprezy pojawili się również kolejni wykonawcy: Vavamuffin, Tabu, Tallib, Paolo Baldini feat. Mellow Mood & Forelock, Micah Shemaiah feat. Singledread, Illbilly Hitec feat. Kinetical. Festiwal rusza 11 sierpnia.

WORLD REGGAE CONTEST 2016

„Kiedy w ubiegłym roku wystartowaliśmy z konkursem, nie byliśmy pewni jak to zadziała. Zawsze chcieliśmy być platformą nie tylko dla uznanych gwiazd, ale również dla nowych odkryć reggae. Wyniki przerosły nasze oczekiwania.” – mówi Piotr „Piter” Kolaj, dyrektor Ostróda Reggae Festival, głównego wydarzenia reggae w Polsce, odbywającego się już od 16 lat.

World Reggae Contest otwarty jest dla artystów grających reggae i jego podgatunki (ska, rocksteady, dub, dancehall) ze wszystkich stron świata.

Julian Schmidt, szef portalu Reggaeville.com komentuje: „Myślę, że w ub. roku poziom konkursu finałowego był bardzo wysoki i zapewniliśmy finalistom promocję, jaka im się należała. Nasz stream video oglądała publiczność na całym świecie, a reprezentacja Reggaeville w jury konkursu wróciła z festiwalu pełna wspaniałych wrażeń. Z przyjemnością kontynuujemy współpracę przy drugiej edycji.”

W ubiegłym roku festiwal otrzymał ponad 100 zgłoszeń od zespołów z niemal wszystkich zakątków świata. Po wstępnej selekcji 10 zespołów przez organizatorów, 5 finalistów wybiera w głosowaniu publiczność. To oni wystąpią w finale na głównej scenie Red Stage Ostróda Reggae Festival. W 2015 roku były to grupy: Nova Raíz (Brazylia), Shanty (Wlk.Brytania), Dubska (Polska), Chainska Brassika (Wlk.Brytania) oraz The Banyans (Francja). Ubiegłoroczny zwycięzca, londyński zespół Chainska Brassika, w styczniu poleciał na Jamajkę na 5-dniową sesję nagraniową w legendarnym Harry J Studio w Kingston. Wysoko oceniał ich producent nagrań Stephen Stewart i wzbudzili sporo pozytywnego zainteresowania. Zagrali kilka koncertów na wyspie i wystąpili w lokalnej telewizji. Zdobyli dużo doświadczenia i dobrze spędzili czas. Nagrania z tej sesji będą ich kolejnym wydawnictwem jeszcze w tym roku.

Zasady w 2016 roku są bardzo podobne, a wszystkie szczegóły można znaleźć na stronie www.worldreggaecontest.com. Proces aplikacji otwarty jest do 16 maja.

Czytaj więcej:
http://www.ostrodareggae.com/world-reggae-contest-ostroda-reggae-festival-2016-zespoly-calego-swiata-juz-moga-sie-zglaszac/

Vavamuffin fot Jacek Smoter VAVAMUFFIN (Polska)

Historia jednego z najważniejszych zespołów reggae w Polsce ma swój początek w 2003 w Warszawie. Choć wydali już kilka albumów, to pełne energii koncerty są żywiołem tego zespołu.
Obecnie zespół nagrywa nową płytę, a utwory z niej na pewno wybrzmią już podczas koncertu w Ostródzie. Jeden z wokalistów, Reggaenerator: „Ta płyta na pewno będzie znowu inna niż wszystkie poprzednie, ale to w przypadku Vavamuffin standard. Życie płynie a my razem z nim, rozwijamy się i mamy coraz to nowe inspiracje i przemyślenia.” Dodaje: „Będzie oparta przede wszystkim na solidnym groove, bo wszystkie riddimy zostały nagrane w starej chacie w Bieszczadach na setkę. Jest nieprzesadnie zaaranżowana i nieco zróżnicowana klimatycznie i stylistycznie, ale tu w zasadzie również nic się nie zmienia. Trochę do zabawy i trochę do myślenia, „o babach i o sprawach” jak mówił o reggae Silver Dread. Nawet pod wpływem jakiejkolwiek presji Vavamuffin nigdy nie będzie patrzył wstecz, grał pod publiczkę czy wybierał targety.”

Tabu TABU (Polska)

Należą do tych polskich zespołów reggae, którym udało się przebić do szerszej publiczności. Zawdzięczają to na pewno wysokoeneregetycznym koncertom oraz uniwersalnym piosenkom, w których każdy odnajdzie coś dla siebie. Powracają do Ostródy z albumem „Meteory”.
Album jest pełen wycieczek po muzycznych stylach, ze spoiwem łączącym w postaci reggae`owej pulsacji. Jest w nim siła, moc muzycznego przesłania oraz charyzma i prawda życia przekazywana w tekstach.

Tallib fot Patryk Bułhak TALLIB (Polska)

Od 9 lat kontynuuje piękną lubelską tradycję reggae. Na scenie i na ostatniej płycie „Twoje miejsce twój czas” towarzyszą mu niezawodni D’Roots Brothers. Autor przebojów „Moja Lady”, „Prosto z serca” czy „Moi ludzie” zaprezentuje ten album w Ostródzie.

„Twoje miejsce twój czas” (2015) to drugi album TaLLiba, zdominowany przez reggae i dancehall. Za muzykę odpowiedzialni są grający z nim koncerty D’Roots Brothers, a wokalnie udzielili się również Junior Stress, Sztoss i Mesajah. Za produkcję odpowiada jeden z najwybitniejszych europejskich producentów reggae, Umberto Echo z Niemiec.Paolo Baldini feat Mellow Mood Forelock PAOLO BALDINI FEAT. MELLOW MOOD & FORELOCK (Włochy)

Paolo Baldini jest jedną z najważniejszych postaci w kręgu producentów reggae w Europie. W sesji DubFiles zobaczycie go w dubowej akcji na żywo z prawdziwą śmietanką włoskich wokalistów – bliźnikami z Mellow Mood, ich basistą Giulio oraz Forelockiem.
Dubfiles oryginalnie był projektem wizualnym, w serii clipów live ukazującym producenta w trakcie pracy w studio. Teraz czas na pełne spektrum sound systemowej imprezy wagi ciężkiej.

Micah Shemaiah MICAH SHEMAIAH feat. SINGLEDREAD (Jamajka/Polska)

Określany jako “jedna z najbardziej ekscytujących nowych gwiazd na jamajskim nieboskłonie reggae”, Micah Shemaiah pochodzi z oryginalnej kolebki brzmienia, Kingston City, i dorastał w rastafariańskim domu 12 szczepów Izraela.
W 2015 roku przemierzył Europę i trafił do Afryki (Etiopia i Kenia) w ramach trasy Dubwise Jamaica sound system z selectorem Yaadcore. Micah Shemaiah jest znany ze swoich występów nasyconych duchową energią. Wydał trzy albumy: “Rastaman Meditation”, „Shalalak” oraz „Original Dread”. Micah wystąpi w Ostródzie z Malikiem (selector) oraz MadMajkiem (MC, wokalista) ze stołecznego sound systemu Singledread, założonego przez dwóch braci w 2002 roku.

iLLBiLLY_HiTEC Kinetical ILLBiLLY HITEC FEAT. KINETICAL (Niemcy / Austria)

Ich wizja to reggaetronics – powrót korzennej wibracji do nowoczesnej produkcji, mieszanie wpływów dubu, cumbii, muzyki basowej, hip-hopu i jungle z własnym stylem reggae. W Ostródzie wystąpią w składzie z austrickim MC Kinetical w ramach promocji drugiego albumu „Reggae Not Dead“.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top