Jesteś tutaj: Strona Główna » Albumy » Omar Perry z nowym krążkiem „Be Cool”

Omar Perry z nowym krążkiem „Be Cool”

Omar Perry z nowym krążkiem „Be Cool”

W ciągu 15-letniej kariery Omar Perry wyrobił sobie markę, dzięki której nazwisko Perry, obecne na scenie jamajskiej od pokolenia stało się jeszcze bardziej znane. Artysta od 2000 roku zamieszkuje w Brukseli, gdzie tworzy i rozwija swoją działalność artystyczną, eksperymentując nie tylko z bliskim jego sercu roots reggae, ale także dźwiękami z pogranicza dubstepu i hip-hopu.

„Be Cool”, to taki tytuł nosi czwarty w karierze album Perry’ego, w pełni odzwierciedla wszechstronność wokalisty, łącząc wpływy zarówno jamajskich, jak i europejskich brzmień. Wydawnictwo w całości wyprodukowane zostało przez producencki duet Sly & Robbie. Muzycy nadesłali Omarowi aż 30 podkładów, z czego zostało wybranych zostało 12. Ostatecznie na krążku znalazło się 7 utworów, nawiązujących do klasycznych rootsowych brzmień, w nowoczesnym wydaniu. W utworach „My Shining Star” czy „Can’t Stop Me Flow” usłyszymy riddimy odnoszące się do wpływów sound systemowych, a w „Blaze This Ya Fire” jamajskie dźwięki spod znaku dancehall.

W trakcie pracy nad krążkiem, Robbie Shakespeare dograł nowe linie basu, które sprawiły, że utwory stały się jeszcze bardziej unikalne, a riddimy i wokale stały się jedną, spójną częścią. Swój udział w produkcji instrumentali miał także legendarny muzyk i wokalista Glen Ricks, który w jamajskim studio Small World dograł dźwięki harmonii, co jeszcze bardziej ożywiło i tak już dopracowane utwory. Za część brzmienia albumu „Be Cool” odpowiada Jay „Double Tiger” Spaker, który jest częścią Brooklyńskiej ekipy Dub-Stuy będącej w czołówce amerykańskiej sceny dub, ostatecznie to jednak Bruno Sourice z Directtone Studio zadbał o całościowe brzmienie produkcji.

Wydawnictwo dostępne jest do kupienia za pośrednictwem strony taxitabou1.bandcamp.com.

01. My Shining Star
02. Blaze This Ya Fire
03. Can’t Stop Me Flow
04. Be Cool In This Time
05. Praises To The Father
06. Love To See You Smile
07. Nah Go A Jail Fi Ganja

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top