Jesteś tutaj: Strona Główna » Wydarzenia » Najlepszy Groove w Mieście: DRUH SŁAWEK & DJ WTYMSĘK & MYSTIC BO

Najlepszy Groove w Mieście: DRUH SŁAWEK & DJ WTYMSĘK & MYSTIC BO

Najlepszy Groove w Mieście: DRUH SŁAWEK & DJ WTYMSĘK & MYSTIC BO

Impreza „Najlepszy Groove w Mieście”, której nazwa mówi sama za siebie będzie gratką dla wszystkich poszukiwaczy dobrego groove’u na parkiecie.

Gościem specjalnym na igłach klubu Boogaloo Beach Bar będzie nie kto inny tylko sam Druh Sławek – tego wieczora w odsłonie funkowo/afrobeatowo/hip hopowej, w której czuje się najlepiej.

Druh to żywa legenda, nie ma w tym kraju człowieka, który od lat tak intensywnie wspierałby kulturę hiphopową, poczynając od audycji w Rozgłośni Harcerskiej, znanej później jako Radiostacja (audycja/e prowadzone przez Druha w Radiostacji z ponad 10 letnim stażem). Promował tam młode składy hip hopowe z całego kraju i muzykę, do której ciężko było dotrzeć, a była to selekcja czystego hiphopowego underground’u. Nie jeden ówcześnie młody człowiek swój gust muzyczny zawdzięcza właśnie Druhowi.

Jaki hip hop taki musiał być też funk. Druh Sławek jest największym rozkminiaczem sampli co z czego, dlaczego i jakim cudem (??). Stworzył serię godzinnych miksów z serii „Sample Some of this, Sample some of that”, których na dziś dzień jest już ponad 100 części. W miksach przedstawia, jak sama nazwa wskazuje, po kolei jeden oryginalny break funk/jazz i rzeczy, które go później samplowały. Łatwo się teraz domyślić, że płytoteka Druha to kilkanaście tysięcy tytułów.

Obok Druha Sławka w Boogaloo Beach Bar zagra również WtymSęk – funkowy Dj zajawkowicz wychowany na audycjach Druha (słucha ich od 15 lat) i po dzień dzisiejszy jest przykuty do odbiornika wtedy kiedy tylko Sławek gra.

Najlepszy Groove w Mieście: DRUH SŁAWEK & DJ WTYMSĘK & MYSTIC BO
Kiedy: 20.09.2014, 21:00
Gdzie: Boogaloo Beach Bar, Wybrzeże Gdyńskie 2, Zoliborz, Warszawa
Wstęp: FREE!

Event: https://www.facebook.com/events/709141355846635/

Boogaloo Beach Bar jako zaangażowana grupa obywateli Żoliborza, wygrał konkurs „Warszawa w kwiatach i zieleni 2014”. Nagrodą były kwiaty i zieleń od Leroy Merlin Białołęka, które upiękniły Plażę Żoliborz. Dziękujemy!

MYSTIC BO (Berlin)
Mystic Bo jest jednym z najbardziej spektakularnych dj’ów Reggae / Hip Hop. Ma na swoim koncie ponad 13 lat doświadczenia w branży muzycznej i przeszło 1000 zagranych imprez. Mystic Bo daje czadu na imprezach, zabierając uczestników na przejażdżkę górską kolejką po najpotężniejszych, głębokich brzmieniach. Z łatwością żongluje pomiędzy stylami Reggae, Dancehall, Hip-Hop i Funk. Zawsze kładzie nacisk na tekst piosenek, żeby opowiedzieć pewną historię. Można to usłyszeć w szczególności w jego słynnych setach „Lovers Reggae”.

„Nie chodzi tylko o mixowanie bitów, mixowanie rymów jest moją Mistyczną Drogą, aby komunikować się z tłumem, nawet jeśli ty nie słuchasz słów – słucha je twoja podświadomość” – mówi.
Obdarzony niezwykłą zdolnością do zostawiania po sobie długotrwałego wrażenia na słuchaczach, nawet po zakończeniu imprezy, jest on wieloletnią atrakcją nocnego życia w Moskwie i Berlinie.
Jako założyciel Mystic Roots Soundsystem oraz Don’t Believe The Hype Crew, Mystic Bo może szczycić się wywindowaniem Reggae i Hip-Hopu w największych klubach w Moskwie i Berlinie na poziom głównego nurtu muzycznego. Rezydent w Solyanka, Hoppetosse i Kulturbrauerei, Kapital. Od 2005 roku we współpracy z Jah Masonem, Cutty Ranksem, Dawn Penn i Daddy Freddy, Ganjamanem i Flammable Beats, prowadzi swój własny cykl imprez „Mystic Nights” w Rosji, Niemczech, Łotwie, Polsce i Meksyku.

Oprócz swoich występów i organizowania koncertów ze znanymi artystami, wśród których byli m. in. Buju Banton, Luciano, Jeru The Damaja, Glen Washington i Aceyalone, Mystic Bo najbardziej znany jest ze swych regularnych imprez: Sunday Selection i Base Station, odbywającym się co-tygodniowo w Berlinie od 1999 r.

Ponadto dzielił również scenę z Guru, KRS ONE, Pharcyde, Mykal Rose, Roots Manuva, SEED, Tanya Stevens i wieloma innymi artystami na niezliczonych koncertach.

Mystic Bo grał dla takich marek jak Adidas („Flammable Nights”), Nissan & Quicksilver (Flammable Snow Board Camp), Red Bull (Access all Areas), Miller (Advance Music) oraz na głównych imprezach w Niemczech jak “Fête de la Musique”, ”Pop Com” i “Karneval der Kulturen”, w którym bierze udział ponad milion fanów!

W trakcie swojej kariery, nieprzerwanie krzewi kulturę Reggae/Hip Hopu, pracując dla wydawnictw płytowych, grając w stacjach radiowych, jak również udzielając warsztatów dla Dj’ów w Berlinie, Moskwie i St. Petersburgu.

Jako członek Rosyjskiej Wspólnoty Artystycznej TUSSART, organizuje i występuje na festiwalach w Tajlandii, Turcji, Rosji, Sri Lance, w Meksyku, oraz na Bali i Lombork w Indonezji.
Artysta już teraz ma zaplanowane mnóstwo imprez na przestrzeni nadchodzących miesięcy, usłyszycie więc jeszcze więcej od Mystic Bo, i nie zapominajcie, że „Mystic is always around”!
www.soundcloud.com/mystic-bo-mystic-roots

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top