Jesteś tutaj: Strona Główna » Riddims » „Modern Time Riddim” od Dreadsquad

„Modern Time Riddim” od Dreadsquad

„Modern Time Riddim” od Dreadsquad

„Modern Time Riddim” to nowa kompilacja z łódzkiego Superfly Studio, za której produkcję odpowiedzialny jest nie kto inny jak Marek „Dreadsquad” Bogdański. Na krążku znalazło się 11 utworów stworzonych przy współpracy z wokalistami z całego świata. Obok niemieckiego weterana sceny reggae/ska/dancehall Dr Ring Ding’a, który swoim utworem „Modern Time” z płyty „Dig It All” ochrzcił niniejszy riddim, usłyszeć również możemy artystów takich jak Million Stylez (Szwecja), Mr. Williamz (UK), Blackout JA (Jamajka / UK), Charlie P (UK) Taiwan MC (Francja), Marky Lyrical (Kanada), Thai Stylee (Austria), S’kaya (Francja), Ruffneck (Austria) czy Robbie Rule (Jamajka).

Nie zabrakło też lokalnego akcentu w postaci utworu „Programy” warszawskiego wokalisty Kacezeta, który to w 2009 roku poczynił wspólnie z Dreadsquad’em album „Stara Szkoła”. Utwór opowiada o potrzebie wyłączenia się ze świata zniewolonego technologią na rzecz zagłębienia się w swoje wnętrze.

„Modern Time Riddim” brzmieniowo nawiązuje do najlepszej ery muzyki dancehall – lat 90 i jest swoistym trybutem dla jamajskiego producenta Gussie Clarke’a, którego produkcje ukształtowały w dużym stopniu gust muzyczny Marka Bogdańskiego – człowieka odpowiedzialnego za wszystkie produkcje Dreadsquad.

Sprawdź także: „Chciałbym być jednym z najlepszych” – wywiad z Markiem Bogdańskim

Wykonawca: Dreadsquad & V.A.
Tytuł: Modern Time Riddim
Format: Digital Download
Gatunek: digital reggae, raggamuffin
Label: Superfly Studio
Nr. katalogowy: SF026
Data wyadania: 23.10.15
Artwork : Kasia Wilk
Blackout JA – Never give in
Charlie P – That is life
Taiwan MC – Tell dem
Dr Ring Ding – Modern Time
Marky Lyrical – Life a mi teacher
Kacezet – Programy
S’kaya – Walk like a gangsta
Ruffneck – Under pressure
Robbie Rule – Nuh trouble we
Dreadsquad – Modern Time Riddim (Version)

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top