Jesteś tutaj: Strona Główna » Teledyski » Mistah Lego „Yes Mi Gyal” Video

Mistah Lego „Yes Mi Gyal” Video

Mistah Lego „Yes Mi Gyal” Video

„Yes Mi Gyal” to drugi po „Welcome” singel zapowiadający debiutancki materiał Mistah Lego zatytułowany „Big things a gwaan”.

Mistah Lego (Michał Legler) – to pochodzący z Czechowic-Dziedzic wokalista modern roots, reggae, dancehall oraz raggamuffin. W swoich tekstach przekazuje treści związane z jego światopoglądami oraz bardzo ważną dla niego kwestią wiary. Jest ona głównym źródłem inspiracji podczas odbywających się w jego głowie procesach twórczych. Cenne i częste doświadczenia na scenie nabył będąc częścią znanego w kręgach sound systemów 3R Salam.

Koncertował również jako członek Ryal Sound oraz Mistah Lego & Gee Sista. W 2012 wyjechał na Jamajkę, gdzie mieszkał i pracował jako wolontariusz, co pomogło mu poznać lepiej kulturę, obyczaje i dialekt, którym posługują się Jamajczycy. Nadchodząca EP’ka, która nosić będzie tytuł „Big things a gwaan”, to efekt wokalnej współpracy Mistah Lego z chórkami, które tworzą Małgorzata Brzóskiewicz oraz Anna Szkopiak. Na krążku znajdzie się 6 utworów, będących połączeniem języka angielskiego i patois (dialekt jamajski).

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top