Jesteś tutaj: Strona Główna » Newsy » Mesajah kolejnym artystą Ostróda Reggae Fesitval 2016

Mesajah kolejnym artystą Ostróda Reggae Fesitval 2016

Mesajah kolejnym artystą Ostróda Reggae Fesitval 2016

Po świetnie przyjętych trzech albumach, o Mesajah z łatwością można powiedzieć, że jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich wykonawców reggae. W tym roku wydaje kolejny album, który usłyszycie w Ostródzie!

Mesajah to wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Po występach i wydawnictwach z Natural Dread Killaz, w 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie prości”. Płyta zaskakiwała autorskimi interpretacjami reggae, dancehallu, dubu i hip-hopu. Album odniósł sukces, był sporym wydarzeniem na polskiej scenie reggae i cieszył się dużym zainteresowaniem mediów. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem, znanym nie tylko fanom reggae. W lutym 2012 roku Mesajah wydał drugi solowy album „Jestem stąd”. Zarówno tytuł krążka, jak i cała jego tematyka nawiązują do problemu dyskryminacji ludzi o odmiennym kolorze skóry. Autor nawołuje do tolerancji i równości, niezależnie od pochodzenia, wyznania czy poglądów. Krążek promowały single „Do rana”, „Ogień”, nagrany wspólnie z Kamilem Bednarkiem „Szukając szczęścia”, a także rap one shot do utworu „Wiadomość”.

Trzeci album to „Brudna prawda”. Umieszczone na nim przeboje „Ten kraj”, „Beautiful Morning” z Blackout JA czy „Lepsza połowa” ugruntowały pozycję Mesajah na rodzimym rynku muzycznym. Obecnie trwają ostatnie szlify nowego albumu, który ukaże się w tym roku. Mesajah wystąpi w Ostródzie ze swoim zespołem Riddim Bandits oraz żeńskim chórkiem I-Grades.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top