Jesteś tutaj: Strona Główna » Wydarzenia » Matisyahu wystąpi w Hali Stulecia

Matisyahu wystąpi w Hali Stulecia

Matisyahu wystąpi w Hali Stulecia

28 lutego 2013 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu odbędzie się pierwszy halowy koncert Matisyahu w Polsce. Koncert rozpocznie europejską trasę artysty promującą najnowszą płytę „Spark Seeker”.

Muzyka Matisyahu to autorska kombinacja reggae, hip hopu i alternatywnego rocka. Wokalnie artysta czerpie z tradycji jazzowej (scat) oraz stylistyki żydowskich kantorów, jednak najważniejszą inspiracją pozostaje dla niego judaizm. Jego twórczość to manifestacja głębokiej duchowości, zaś utwory to rozważania o relacjach między Bogiem a człowiekiem zanurzonym w materialnym świecie.

Ogromne emocje budził również dotychczasowy wizerunek Matisyahu. Na scenie pojawiał się bowiem ortodoksyjny Żyd, w czarnym garniturze, kapeluszu i z pejsami, który z niesamowitą energią zaczynał rapować mieszając hip hop ze zmysłowym dancehallem.

Wraz z najnowszą płytą „Spark Seeker”, Matisyahu zmienił swój wizerunek. Obciął włosy, ogolił wąsy i brodę. Nowy album to równocześnie nowy rozdział w twórczości Matisyahu, zawierający miedzy innymi eksperymenty z popem i indie rockiem.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top