Jesteś tutaj: Strona Główna » Wydarzenia » Marleyki – 70. rocznica urodzin Boba Marleya – koncert David D’light

Marleyki – 70. rocznica urodzin Boba Marleya – koncert David D’light

Marleyki – 70. rocznica urodzin Boba Marleya – koncert David D’light

Zapraszamy wszystkich, którzy noszą w sobie 3 kolory, na wspólne celebrowanie i uczczenie 70. rocznicy urodzin króla muzyki reggae, Boba Marleya, do klubu Metro w Gdańsku. Tego wieczoru na scenie pojawi się pochodzący z Gdańska wokalista i kompozytor – David D’light, który wykona największe hity z repertuaru Marleya.

Robert Nesta „Bob” Marley – jamajski muzyk, wokalista, kompozytor, autor tekstów, który rozpropagował muzyczny styl reggae inspirując się gatunkiem ska, związany z ruchem Rastafari. Urodził się 6 lutego 1945 we wsi Nine Miles w Saint Ann na Jamajce. Zmarł 11 maja 1981. Imprezę poprzedzi projekcja na dużym ekranie filmu „MARLEY”.

Film Kevina Macdonalda „Marley” z 2012 roku – to realizowana przez sześć lat opowieść o życiu i twórczości legendarnego muzyka, rewolucjonisty i legendy Boba Marleya, głównego propagatora i najsłynniejszego przedstawiciela muzyki reggae. Historia muzyka, w stworzonym przy udziale rodziny Marleya obrazie, jest podróżą do czasu i miejsc z życia artysty. Marley powraca do nas w często kontrowersyjnych wspomnieniach najbliższych. Film sięga także do rzadkich nagrań koncertowych.

Marleyki – 70. rocznica urodzin Boba Marleya – koncert David D’light

Data: 07.02.2015, 18:30 (film) – 4:00
Miejsce: Klub Metro, Miszewskiego 12/13, Gdańsk
Wjazd: film free / impreza/koncert 5 zł
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1599411106957007/

Piwo od 4 zł !
Wstęp + 18

18.30 – Projekcja filmu „MARLEY”
21.00 – Impreza Reggae-Roots-Dub
22.00 – Koncert: David D’light
22.40-04.00 – Impreza Reggae-Roots-Dub
DAVID D’LIGHT (Dawid Albaaj)
Pochodzący z Gdańska kompozytor oraz autor tekstów. Ostatnie lata spędził w Sztokholmie, gdzie m.in. rozwijał swoją muzyczną pasję, czego efektem był wydany w 2013 roku singiel „Your Style”, za którego produkcję odpowiada Don Paco. Zawsze uśmiechnięty, z pozytywnym podejściem do życia, co odzwierciedla się w jego tekstach. Po powrocie do Polski nawiązał współpracę z Krystianem „K-Jah” Walczakiem, czego efektem był numer „Righteousness”, który ukazał się na składance „Sweet Love Riddim” dołączonej do magazynu Free Colours. W międzyczasie wystartował w konkursie Discovered By Good Time Radio, gdzie zajął zaszczytne, trzecie miejsce. Na koncie ma także nagrany wspólnie z Wersmanem numer „Miłości Chwila”. Artysta regularnie pojawia się na scenie u boku Kamila Bednarka czy Mesajah, z którym wystąpił podczas kwalifikacji do konkursu „Przebojowe Duety”. Obecnie Dawid pracuje nad swoim materiałem.

DJ JACA – selecta, organizator, animator muzyczny. Twórca/organizator takich trójkolorowy imprez jak: REGGAE NIGHT, REGGAE-ROOTS-DUB ReggaeSka, REGGAE w STOCZNI, MARLEYKI 67′, 68′, 69′. Jego reggae’owe imprezy, to połączenie Reggae-Roots-Dub. Wierny jamajskim mistrzom, pamięta i promuje krajową scenę reggae.

Marleyki Metro Gdańsk David D'light

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top