Jesteś tutaj: Strona Główna » Albumy » Lee Scratch Perry – Back On The Controls

Lee Scratch Perry – Back On The Controls

Lee Scratch Perry – Back On The Controls

13 utworów oraz 13 wersji dubowych zawiera najnowszy album Lee Scratch Perry’ego, który ukazał się 13 maja nakładem wytwórni Rolling Lion & Upsetter Records. To istny powrót do przeszłości, ponieważ „Scratch” wraca do efektów i sprzętu używanego w słynnym studio Black Ark, mieszczącego się w dzielnicy Washington Gardens w Kingston, na tyłach rodzinnego domu Perry’ego.

Lee Scratch Perry - Back On The Controls - session

„Back On The Controls” bo taki tytuł nosi najnowszy krążek, został stworzony wspólnie z brytyjskim producentem Danielem Boyle, który na potrzeby projektu zgromadził oryginalne maszyny z okresu rozkwitu słynnego dubmastera. Planem było uzyskanie świeżego brzmienia, które odwołuje się do produkcji z Black Ark, ale ze znajomymi, surowymi brzmieniami pogłosów i opóźnień. Ze ścian studia zdjęto panele akustyczne, a wszelkie niedoskonałości zostały pozostawione w nagraniach. Po sesji nagraniowej dograno sekcję rytmiczną z Rolling Lion All Stars, a także wyróżniające dla starych numerów wokale. Te szorstkie, charakterystyczne dla stylu Lee Perry’ego brzmienia, dały niesamowity efekt, który na pewno zachwyci fanów gatunku.

Album „Back On The Controls” dostępny jest w 3 wersjach, cyfrowej, za pośrednictwem platform iTunes, Amazon i Juno Downlaod, fizycznej w formie 2 płytowego albumu CD oraz podwójnego LP.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top