Jesteś tutaj: Strona Główna » Wydarzenia » Koncert: Mistah Lego & Wujek Marek w Instytucie Spraw Wszelakich

Koncert: Mistah Lego & Wujek Marek w Instytucie Spraw Wszelakich

Koncert: Mistah Lego & Wujek Marek w Instytucie Spraw Wszelakich

Czy Wy też czujecie w powietrzu nadchodzącą wiosnę? Zbliża się powoli, dlatego musimy jej pomóc z tym nadejściem! Przywołajmy ją pozytywną dawką muzyki reggae, roots i modern roots. W klimaciarskich kontenerach Instytutu Spraw Wszelakich w Sopocie zagrają Mistah Lego i Wujek Marek. Dwóch uzdolnionych chłopaków, którzy rozprzestrzeniają mnóstwo pozytywnej energii. Ciekawi Was jak to jest śpiewać w języku patois (dialekcie jamajskim)? Koniecznie przyjdźcie posłuchać!

Mistah Lego & Wujek Marek w Instytucie Spraw Wszelakich

Kiedy: 26.02.2015, 20:00
Gdzie: Instytut Spraw Wszelakich
Ul. 3 Maja 69, 81 – 850 Sopot Wyścigi
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/724933220956548/

Mistah Lego (Michał Legler) – to pochodzący z Czechowic-Dziedzic wokalista modern roots, reggae, dancehall oraz raggamuffin. W swoich tekstach przekazuje treści związane z jego światopoglądami oraz bardzo ważną dla niego kwestią wiary. Jest ona głównym źródłem inspiracji podczas odbywających się w jego głowie procesach twórczych. Cenne i częste doświadczenia na scenie nabył będąc częścią znanego w kręgach sound systemów 3R Salam.

Koncertował również jako członek Ryal Sound oraz Mistah Lego & Gee Sista. W 2012 wyjechał na Jamajkę, gdzie mieszkał i pracował jako wolontariusz, co pomogło mu poznać lepiej kulturę, obyczaje i dialekt, którym posługują się Jamajczycy. Nadchodząca EP’ka, która nosić będzie tytuł „Big things a gwaan”, to efekt wokalnej współpracy Mistah Lego z chórkami, które tworzą Małgorzata Brzóskiewicz oraz Anna Szkopiak. Na krążku znajdzie się 6 utworów, będących połączeniem języka angielskiego i patois (dialekt jamajski).

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top