Jesteś tutaj: Strona Główna » Teledyski » Katchafire „Burn It Down” Video

Katchafire „Burn It Down” Video

Katchafire „Burn It Down” Video

Wytwórnia VP Records przedstawia teledysk promujący najnowszy singel nowozelandzkiej grupy Katchafire pt. „Burn It Down”. Na singlu oprócz „Burn It Down” wspomnianego wcześniej znalazł się także utwór „If I Had the World”, który wraz z „Burn It Down” dostępny jest za pośrednictwem platform cyfrowych. Teledysk powstał podczas festiwalu Homegrown Festival w Wellington, w Nowej Zelandii.

Katchafire powstali w 1997 roku w nowozelandzkim Hamilton, Katchafire stali się globalnym fenomenem roots reggae. Cztery bardzo dobrze przyjęte albumy, wiele nagród, rekordowe wyniki sprzedaży, trafne single… Lista może ciągnąć się dalej. Ich muzyczna koncepcja opiera się na brzmieniu klasycznego roots reggae z elementami r’n’b, funka, dancehall i pop. Powstali na fundamencie rodziny, gdy gitarzysta Grenville Bell, ojciec wokalisty Logana Bella i śpiewającego perkusisty Jordana Bella, wprowadził się z synami do lokalu, gdzie mogli grać muzykę przez całą noc. Reszta to historia…

Niezliczone sesje jamowania, potem wyprzedawane koncerty, to historia obecnie 8-osobowego kolektywu, który stał się znakiem jakości sceny roots w obszarze Pacyfiku. Występowali w takich miejscach jak Glastonbury, Rototom Splash czy Summer Jam. Ograli Europę, odwiedzili obie Ameryki i Japonię. Ich debiutancki album „Revival” sprzedał się w ponad 45.000 kopii, a „Giddy Up” był najlepiej sprzedającym się singlem w Nowej Zelandii w 2003 roku.

Zespół wystąpił podczas tegorocznej edycji Ostróda Reggae Festival.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top