Jesteś tutaj: Strona Główna » Newsy » K-Jah Sound o projekcie „MDM Riddim”

K-Jah Sound o projekcie „MDM Riddim”

K-Jah Sound o projekcie „MDM Riddim”

O swojej nowej produkcji zatytułowanej „MDM Riddim” opowiedział nam producent, multiinstrumentalista, współtwórca projektu Rastasize, Krystian „K-Jah” Walczak.

Jeszcze nie tak dawno mieliśmy okazję słuchać numerów stworzonych na potrzeby kompilacji „Sweet Love Riddim”, dziś ponownie zaskakujesz i oddajesz w ręce słuchaczy nowy, równie świetny projekt zatytułowany „MDM Riddim”. Powiedz, jak wyglądał proces jego produkcji.

Na wstępie chciałbym podziękować za zainteresowanie oraz wsparcie, które płynie z Waszej strony. Myślę, że bardzo potrzebne są w Polsce takie portale czy strony www, gdzie można znaleźć informacje na temat muzyki reggae/dancehall.

Wracając do „MDM Riddim” – całość powstała w moim domowym studio; zależało mi, aby podkład miał w sobie dużo przestrzeni dla przyszłych wokalistów, ale jednoczenie nie był zbyt banalny. Po nagraniu gitar, klawiszy, basu oraz ułożeniu bitu wstępnie powstał zamierzony efekt. Brakowało jednak elementu, który mógłby nadać niepowtarzalny charakter całej kompozycji. Postanowiłem zainteresować szkicem Runkusa, jamajskiego wokalistę, który stworzył tekst i podesłał pilota, aby pokazać jak będzie brzmieć jego wersja.

Po odsłuchaniu wersji demo rozpoczęły się poszukiwania sekcji dętej. Wtedy zdecydowałem również o zamianie komputerowego bitu na prawdziwą perkusje, aby uwolnić rytm od cyfrowej dokładności na korzyść naturalnego feelingu. Swoje kroki skierowałem do Mirka Chojnackiego, perkusisty w zespole Jafia Namuel. Udało się także dotrzeć do doświadczonych muzyków (Dawid Główczewski – sax alt, Klaudiusz Kłosek – trumpet, Konstanty Janiak – trombone), którzy dograli sekcję dętą.

Całość wysłałem do bawarskiego mistrza mixu oraz dub’u Umberto Echo, który odpowiedzialny jest za brzmienie płyt m.in. takich artystów jak Dub Inc., Naptali, Sara Lugo czy Jahcoustix.

Riddim doczekał się już pierwszego numeru pt. „Jedność” w wykonaniu wokalisty zespołu The Whiff, którego posłuchać możemy na składance „Our Roots Are Here” wydanej nakładem wytwórni Lou Rocked Boys. Kogo jeszcze można spodziewać się na tej wersji?

Calu z piosenką „Jedność” to tak naprawdę druga oficjalna publikacja tego riddimu. Pierwsza miała miejsce na EP „Sweet Love Riddim”, na której jako utwór bonusowy pojawił się wspomniany przeze mnie Runkus z wersja pod tytułem „RUN”. Masteringiem obu kawałków zajęła się znana wszystkim załoga ze Studia As One – Jaroslaw „Smok” Smak oraz Mariusz „Activator” Dziurawiec.

Lista gości związana z „MDM Riddim” nie jest jeszcze zamknięta, ale myślę, że mogę uchylić rąbka tajemnicy. W niedalekiej przyszłości możecie spodziewać się wersji Warriora (wokalista Tumbao) czy Hopkinsa (Sensithief).

Dodam tylko, ze „Sweet Love Riddim” oraz „MDM Riddim” to tylko przedsmak tego, co w najbliższym czasie ujrzy światło dzienne z obozu K-Jah Sound. Szykuje się masa singli, wspaniali goście, cudowne głosy i genialne teksty. Stay tuned.

Więcej informacji o nowych produkcjach K-Jah Sound znajdziecie na jego profilach Facebook oraz YouTube.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top