Jesteś tutaj: Strona Główna » Newsy » Jamaram kolejnym headlinerem Regałowisko Bielawa Reggae Festiwal 2016

Jamaram kolejnym headlinerem Regałowisko Bielawa Reggae Festiwal 2016

Jamaram kolejnym headlinerem Regałowisko Bielawa Reggae Festiwal 2016

Ich muzyka to niezwykła mieszanka reggae, ska, dub, funk, soul, latin, swing, pop oraz rocka. Ten tygiel dodatkowo potęgują teksty po angielsku, hiszpańsku i francusku. 9 albumów na koncie, 15 lat istnienia i ponad 1200 koncertów to bardzo duży dorobek.

Powstali w 2000 roku w Monachium i obecnie stanowią jedną z najsilniejszych marek na niemieckiej scenie. Ta 8-osobowa ekipa ma na swym koncie setki koncertów, w tym największe europejskie imprezy reggae jak Rototom Sunsplash, Chiemsee Reggae Summer, Afrika-Karibik-Festival, Summerjam czy FIFA World Champion Party. Ich historia jednak to również występy na dworcach czy w poprawczakach. Prowadzili warsztaty w Ugandzie i zorganizowali akcję zbierania funduszy na szkołę dla tamtejszych sierot – dziecięcych ofiar AIDS.

To muzyka adresowana do zwolenników dobrze wpadających w ucho multistylowych i multikulturowych piosenek w stylu wczesnych Culcha Candela czy francuskich Dub Inc., których wokaliści pojawiają się na ich albumie „Jameleon” (2010). Dwa lata temu wydali kolekcję wersji dubowych „Jamaram in Dub”. W 2012 roku ukazała się ich płyta „La Famille”, gdzie reggae miksuje się ze ska, rocksteady, pop, rock oraz latino. Nad całością jak zwykle czuwał czołowy europejski korzenny producent Umberto Echo. Wiosną 2015 roku ukazał się najnowszy album „Heavy Heavy”, powstały we współpracy z gośćmi z Czarnego Kontynentu. W lipcu 2015 podbili Przystanek Woodstock, gdzie gościnnie wystąpił z nimi Grubson.

Regałowisko 2016, 19-20.08.2016, Main Stage

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top