Jesteś tutaj: Strona Główna » Teledyski » Jafia „Skrucha (feat. Kayah)” Video

Jafia „Skrucha (feat. Kayah)” Video

Jafia „Skrucha (feat. Kayah)” Video

„Skrucha” to trzeci singel promujący najnowszy album grupy Jafia zatytułowany „Ka ra va na”. Dotychczas wydawnictwo promowały klipy do singli „Mama” i „Your Happiness”.

Na album „Ka ra va na” złożyły się piosenki będącą wypadkową reggae i czarnej muzyki zza Oceanu. Czuć w nich inspiracje soulem, funkiem, R&B, jazzem i gospel, czyli muzyką, która bardzo mocno wpłynęła na mistrzów reggae z Jamajki. Reggae out of soul – tak zespół określa swoja muzykę.

Liderem Jafii jest Dawid Portasz – niezwykły talent, przez wielu nazywany jednym z najlepszych polskich wokalistów obracających się w kręgu tzw. czarnej muzyki. Wśród gości na płycie znaleźli się m.in. Kayah, Wojciech Karolak oraz amerykański chórek wywodzący się z oryginalnego gospel.

Za produkcję albumu odpowiedzialny jest Marcin Pospieszalski, a mocną stroną wydawnictwa są bogate aranżacje i rozbudowane instrumentarium (smyczki, sekcja dęta, perkusjonalia, elektroniczne loopy). Realizatorem płyty jest Wojciech Przybylski (m.in. Voo Voo). Materiał nagrano w najlepszych polskich studiach, a dwie piosenki zmiksowano poza Polską: na Jamajce (studio Tuff Gong, należące kiedyś do Boba Marleya) i w Niemczech (przez Umberto Echo).

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top