Jesteś tutaj: Strona Główna » Teledyski » Habakuk & Kalokagathos „Siadaj Nie Gadaj” Video

Habakuk & Kalokagathos „Siadaj Nie Gadaj” Video

Habakuk & Kalokagathos „Siadaj Nie Gadaj” Video

Nowa płyta zespołu Habakuk „Regrowth” (czyli: odrosty, odrośla) została nagrana we współpracy z etno folkową grupą Kalokagathos, składającą się z siedmiu śpiewających techniką białego głosu dziewczyn oraz akordeonisty i perkusjonisty. W wyniku tej kolaboracji powstało ciekawe połączenie reggae, wzbogaconego o etno, dub, rock, dubstep, z tradycyjnymi pieśniami, śpiewanymi w językach takich, jak: macedoński, fiński, estoński, rosyjski, ukraiński, słowacki, serbski, sefardyjski, a także, oczywiście, po polsku.

Jak mówią muzycy, muzyka zawarta na płycie, to zderzenie „prawdy starowieku” i młodej „dzikiej” energii, które zaowocowało zupełnie nowym spojrzeniem na prastare motywy. Pieśni odczytano na nowo. Teksty krążące od wieków i przekazywane w tradycji ustnej, skomentowano i odniesiono do kondycji współczesnego człowieka. Spokój i dzikość. Ludowa mądrość i współczesna naiwność. Cisza i krzyk. Niby z głównego pnia, ale jakieś czasem inne, żyjące własnym życiem, zachwycone wolnością, a nie przejmujące się formą, jaką próbuje im nadać pień, na którym wyrosły… ODROSTY. Wzrastają zbuntowane lecz dojrzewają, by wydać owoce i kolejne ziarna Drzewa. Taka jest muzyka, która wypływa ze szczeliny powstałej w wyniku zderzenia dwóch zupełnie odmiennych planet: Habakuk i Kalokagathos.

Za produkcję klipu odpowiada GRUPA FILMOWA TADAM. Oto, co o swojej pracy mówią sami twórcy: „Tworząc ten teledysk chcieliśmy sprawdzić różne ścieżki jakimi może podążyć historia wychodzącej za mąż kobiety. Jest to nowy rozdział w jej życiu w którym żegna się z domem, bliskimi i staje bezbronna przed nowym, niewiadomym etapem. Inspiracje do pokazania tej atmosfery czerpaliśmy z różnych źródeł. Jednym z nich był np. obraz Andrzeja Wróblewskiego „Ryby bez głów”. Wprowadziliśmy symbolikę ryb jako metaforę ludzkiej bezradności, stanu niemego krzyku czy wręcz braku powietrza. W ten sposób widzieliśmy w historii główną bohaterkę (brawurowo zagraną przez Idę Jabłońską) oraz jej najbliższe otoczenie. Chcieliśmy też odejść od symboliki ludowej i w sferze wizualnej odnieść się raczej do realizmu.”

Scenariusz i reżyseria: Olga Czyżykiewicz
DOP: Adam Romanowski
montaż: Nikodem Chabior
Kierownik Produkcji : Zofia Klein
scenografia: Patrycja Furch
make up/ stylizacja: Laura & Marten Drelich – Zaguła oraz Patrycja Furch
Produkcja: TADAM www.tadamtadam.com

Wystąpili:
Panna Młoda: Ida Jabłońska
Pan Młody: Grzegorz Puzio
Druhna : Patrycja Furch
Kucharz: Wojciech Kowalski

Goście: Alicja Nikoli, Dorota Kaczor, Paulina Kowalska-Kroczek, Agnieszka Hrabia, Paulina Supernak, Wojciech Turbiarz, Wojtek Cyndecki, Jaromir Puszek, Marek Makles, Kordian Nowicki, Michał Gawlicz, Elżbieta Monasterska, Henryk Monasterski, Sławomir Pawłowski, Marek Kożuch, Tomasz Krzysiński, Wanda Kuczak, Marten Drelich – Zaguła

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top