Jesteś tutaj: Strona Główna » Wydarzenia » Habakuk @ Bunkier, support: Kefir Band, David D’light

Habakuk @ Bunkier, support: Kefir Band, David D’light

Habakuk @ Bunkier, support: Kefir Band, David D’light

Osiemnastka dawno za nami, świętowaliśmy też już dwudzieste i kilka kolejnych urodzin. Czas płynie jednak nieubłaganie i przed nami kolejny, tym razem okrągły, jubileusz. W tym roku Habakuk kończy 25 lat. Rocznicę tę postanowiliśmy uczcić tak, jak lubimy najbardziej, czyli spotykając się z Wami. Okazją do spotkania będzie koncert w Gdańsku! 26 marca zespół Habakuk zagra w towarzystwie Kefir Band oraz Davida D’light.

Kocert: Habakuk (25 lat zespołu)
Data: 26 marca 2015
Miejsce: Klubogaleria Bunkier, ul. Olejarna 3
Kontakt: biuro@bunkierclub.pl
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/825025820878108/

Otwarcie bram: 18:30
Koncert: 19:00

BILETY:
Przedsprzedaż: 25zł
W dniu koncertu: 30zł
VIP (specjalne miejsce na antresoli) tylko 10 sztuk: 60zł

Ilość miejsc ograniczona!
→ HABAKUK
Jeden z kamieni milowych polskiej sceny muzycznej – obchodzi w 2015 roku swoje 25-cio lecie. Kiedy zaczynali grać, wówczas słowo „reggae” było znane tylko bardzo określonej i niewielkiej grupie osób. Teraz, gdy świętują swoje ćwierćwiecze – reggae to potężny ruch muzyczny w Polsce, ogromny rynek, dziesiątki festiwali i setki zespołów.

Habakuk może na pewno być dumny z tego, że do tego rozkwitu w wyraźnysposób się przyczynił. Jako pierwszy polski zespół reggae świadomie zapoczątkował działania z hip-hopem – było to jeszcze w latach 90-tych. Następnie nagrał płytę z piosenkami Jacka Kaczmarskiego w wersji reggae, która wzbudził niemałe poruszenie na polskim rynku. Wreszcie, jako pierwszy zespół z Polski, a właściwie z całej Europy Wschodniej, zagrał na największym festiwalu świata – brytyjskim Glastonbury. Długo by opowiadać o setkach koncertów klubowych, o dziesiątkach festiwali… Najważniejsze jest to, że Habakuk cały czas kreuje, cały czas nagrywa nowe płyty i eksploruje nowe rejony muzyczne. Właśnie kończy mixy albumu z damskim chórem Kalokagathos, śpiewającym białym głosem w takich językach jak estoński, macedoński, fiński, serbski czy sefardyjski. Projekt „Regrowth” ujrzy światło dzienne w 2015 roku i będzie prezentowany na scenach całego świata. Na koncerty z okazji 25cio lecia zespół zaprasza swoich przyjaciół, muzyków, wokalistów, z którymi dane było w ciągu tego okresu się spotkać artystycznie.

Wojciech Turbiarz – voc, gitara;
Wojciech Cyndecki – bas;
Kordian Nowicki – gitara;
Marek Makles – instr. klawiszowe;
Jaromir Puszek – perkusja;
Błażej Koza – saksofon;
Damian Socha – trąbka;
Mikołaj Kopeć – sound master.
Z zespołem współpracuje Damian Kluźniak.

→ KEFIR Band
To grupa żywiołowych muzyków wywodzących się z Obornik Śląskich (20 km od Wrocławia). Grają szeroko rozumianą muzykę rockową, z wyczuwalnym pulsami reggae.

→ David D’light
Dawid Albaaj aka David D’light – pochodzący z Gdańska kompozytor oraz autor tekstów. Ostatnie lata spędził w Sztokholmie, gdzie m.in. rozwijał swoją muzyczną pasję, czego efektem był wydany w 2013 roku singiel „Your Style”, za którego produkcję odpowiada Don Paco. Zawsze uśmiechnięty, z pozytywnym podejściem do życia, co odzwierciedla się w jego tekstach. Po powrocie do Polski nawiązał współpracę z Krystianem „K-Jah” Walczakiem, czego efektem był numer „Righteousness”, który ukazał się na składance „Sweet Love Riddim” dołączonej do magazynu Free Colours. W międzyczasie wystartował w konkursie Discovered By Good Time Radio, gdzie zajął zaszczytne, trzecie miejsce. Na koncie ma także nagrany wspólnie z Wersmanem numer „Miłości Chwila”. Artysta regularnie pojawia się na scenie u boku Kamila Bednarka czy Mesajah, z którym wystąpił podczas kwalifikacji do konkursu „Przebojowe Duety”. Obecnie Dawid pracuje nad swoim materiałem.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top