Jesteś tutaj: Strona Główna » Newsy » Gully Bop – fenomen artysty z getta

Gully Bop – fenomen artysty z getta

Gully Bop – fenomen artysty z getta

Gully Bop to doskonały przykład artysty, który w ciągu 2 miesięcy „wyszedł z biedy”, zdobył rzeszę fanów, nagrał kilka singli, a o jego głos biją się najlepsze wytwórnie na Jamajce, jak i labele stacjonujące na terenie Stanów Zjednoczonych.

Gully Bop aka Country Man (uro. jako Robert Lee Malcolm), urodził się w King Weston, wiosce w okolicach Saint Andrew na Jamajce. W późniejszych latach przeniósł się do Grants Pen Ave w Kingston.

W listopadzie 2014 roku Gully Bop zasłynął z nagranego na przedmieściach freestyle’u, który w ciągu 24h osiągnął kilkadziesiąt tysięcy odsłon. Artysta już wcześniej w swoim życiu miał pewien epizod muzyczny, jednak jego twórczość nie przypadła do gusty szerszej publiczności. Kontynuując zajawkę podśpiewywał dla zainteresowanych słuchaczy, niestety z mizernym skutkiem. Od ponad 20 lat walczył o przetrwanie; trudnił się pracami dorywczymi, a także sprzedawał owoce.

Szczęście uśmiechnęło się do niego 2 lata temu, kiedy pochodzący z Nowego Jorku producent zaproponował mu studyjne nagranie utworu „Dem Nuh Bad Like Me”, jednak i tym razem zakończyło się to fiaskiem. Przełom nastąpił w listopadzie 2014 roku, kiedy to Robert został nagrany podczas spontanicznego występu na ulicy. Początkowo nie brany poważnie z racji swojego wyglądu, z czasem zdobył pochlebną opinię w mediach społecznościowych, a jego osobą zainteresowała się firma z Atlanty, która na swój kanał YouTube wrzuciła filmik promujący numer artysty.

Gully Bop okrzyknięty został najszybciej wschodzącą gwiazdą muzyki dancehall. 6 stycznia nakładem wytwórni Gutty Bling Records / Claims Records ukazał się pierwszy singiel artysty zatytułowany „My God Dem Nuh Bad Like Me”, do którego ukazał się także teledysk. Dotyczas wokalista współpracował z takimi labelami jak Blakspade Production czy Yellow Moon Records.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top