Jesteś tutaj: Strona Główna » Teledyski » Etna Kontrabande – Martwa cisza (Official Video)

Etna Kontrabande – Martwa cisza (Official Video)

Etna Kontrabande – Martwa cisza (Official Video)

Przedstawiamy teledysk do utworu „Martwa cisza” zespołu Etna Kontrabande, który ukaże się na nowym albumie „Na czarnej liście”. Główną rolę w teledysku zagrał urodzony w Polsce, z pochodzenia Nigeryjczyk Izuagbe Ugonoh – bokser, mistrz Europy i świata w formule w K-1 oraz mistrz Polski w kick-boxingu. Aktualnie zawodowy pięściarz.

Reżyserią, zdjęciami oraz montażem klipu zajął się od początku do końca vocalista zespołu Jarosław Jaras Pacanek – Boca Negra Studio.

Etna Kontrabande to siedmioosobowy skład muzyków z Pomorza reprezentujący muzykę z gatunku ska i reggae z elementami rocka. Zespół swoją działalność zapoczątkował latem 1999 roku występując oficjalnie na jednym z festiwali. Początkowo muzyka , którą prezentowała Etna miała charakter etniczny kojarzący się bardziej z world music (stąd też nazwa zespołu). Czteroosobowy skład, folkowe instrumenty (niejednokrotnie wykonane przez siebie) skłaniały muzyków ku muzyce korzeni. Po roku skromnej działalności Etna zmieniła swój skład personalny a jednocześnie stylistykę coraz częściej sięgając po reggae i ska. Owocem tego była nagrana w 2000 roku w Częstochowie płyta „Na Syjon”. W tym samym roku grupa, została doceniona również przez muzyków reprezentujących rozmaite pisma muzyczne na festiwalu Viva Polska Bartoszyce 2000. W kategorii folk, reggae, ska zespół otrzymał Grand Prix festiwalu. Kolejne lata działalności to przede wszystkim koncerty na terenie całego kraju.

Zimą 2004 roku w okolicach Wrocławia znacznie odmłodzony skład nagrał drugi album zatytułowany „W kierunku słońca”. Płyta odznaczała się bardziej stonowanym brzmieniem a jej producentem był znany w środowiskach jazzowych wrocławski muzyk Robert Szydło. Po ukazaniu się płyty grupa ruszyła w trasę koncertową.

W 2006 roku do kapeli dołączyli kolejni muzycy. W maju zespół pod nazwą Etna Kontrabande zarejestrował 12 utworów w stylistyce najbardziej zbliżonej do reggae ska. Nowy materiał obfitował także we współczesne trendy ragga, dancehall. Produkcją płyty „Polityczna ganja” zajął się Jaras (autor muzyki i tekstów) jeden z założycieli zespołu, a realizacją Ryszard Szmit związany na co dzień z Pro Studio Radio Olsztyn, mastering to dzieło: Smoka i Activatora ze studia AS one.

W 2010 roku EtnaK nagrała singiel „Just like Haven” (utwór cover zespołu The Cure) do którego zrealizowano videoklip. 2011 rok to wydanie maksi singla z nowymi kawałkami („Football fire”, „Więcej warty” „Dziewczyna gangstera”) oraz nagranie teledysku do utworu „Więcej warty”.

Od początku 2012 roku grupa pracuje nad wydaniem kolejnej płyty. W październiku odbyła się premiera nowego teledysku do utworu „Na czarnej liście”, który jest zapowiedzią nowego albumu.

W ciągu dwunastu lat działalności Etna zdobyła wiele nagród a także zagrała ponad 600 koncertów na terenie całego kraju oraz poza jego granicami uczestnicząc w wielu prestiżowych imprezach muzycznych takich jak m.in:United Islands of Prague(CZ) Reggae Fest – Ostrava(CZ), SazavaFest(CZ), Africa Is Hungry – Toruń, Ostróda Reggae Fest, Reggaeland – Płock, Reggae na Piaskach – Ostrów Wlp., Reggae nad Wartą – Gorzów Wlkp, Festiwal Muzyki Dobrej – Warszawa, Preem Folk Fest – Krotoszyn, Nie zabijaj! – Olesno, Reggae nad Orlą, Slot Art. – Lubiąż, Wrocław Non Stop, Regałowisko – Bielawa, Kraków – Rotunda.

Zespół ma na swoim koncie prezentacje multimedialne w TVP1, TVP2, TVP3, Polsat, Polonia 1. Pulsacyjna muzyka prezentowana jest również w rozgłośniach radiowych m.in. Pr 1,Pr 2, Pr 3 Polskiego Radia, Radio Bis, Radio Praga, Radio Plus, Radio Kraków i wiele innych.

Skład zespołu:
Jarosław „Jaras” Pacanek – voc. Gitara
Łukasz „Golas” Godlewski – voc. sampler
Piotr „Kowal” Kowalski – voc. bas
Agnieszka Kozieł-Pacanek – voc., instrumenty klawiszowe
Piotr „Turbin” Urbanowicz – sax
Adam „Moto” Jankowski – puzon
Bartłomiej Ossowski – perkusja

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top