Jesteś tutaj: Strona Główna » Albumy » Etana z albumem „I Rise”

Etana z albumem „I Rise”

Etana z albumem „I Rise”

27 października nakładem wytwórni VP Records ukaże się czwarty studyjny album Etany zatytułowany „I Rise”. Nowe wydawnictwo zawierać będzie 15 utworów wyprodukowanych przez jamajskiego multiinstrumentalistę i produceta Clive’a Hunt’a, znanego ze współpracy m.in. z takimi muzykami jak Byron Lee & The Dragonaires, Chaka Khan, Stevie Wonder, Peter Tosh, Rolling Stones, The Wailers, Grace Jones czy Jimmy Cliff. Do współpracy zaproszeni zostali także tacy artyści jak Sly Dunbar, Robbie Shakespeare, Grub Cooper, Handel Tucker i Dean Fraser.

„I Rise” to kolejny po „Better Tomorrow” (2013), „Free Expressions” (2011) i „The Strong One” (2008) album jamajskiej artystki. Najnowsze wydawnictwo promuje teledysk do singla „Trigger”, za którego realizację odpowiada Wayne South.

Etana to jedna z najbardziej utalentowanych jamajskich artystek ostatnich lat. W 2005 roku została zauważona przez Richie Spice’a, który zaprosił ją do współpracy w charakterze chórzystki. Nieco później Etana nagrała swoją pierwszą autorską piosenkę pt. „Wrong Adress”, jednak to późniejszy utwór „Roots” dał jej rozgłos i kontrakt płytowy z VP Records, jedną z największych wytwórni reggae na świecie.

Jej debiutancki album „The Strong One” okazał się wielkim sukcesem i zapewnił udział w największych festiwalach zarówno na Jamajce jak i zagranicą. Wydany w 2011 roku drugi album „Free Expresions” przypieczętował pozycję artystki na scenie reggae i stał się jednym z najpopularniejszych płyt gatunku tego roku. W 2013 roku ukazał się trzeci studyjny album artystki zatytułowany „Better Tomorrow”. Etana to bez wątpienia jedna z najwybitniejszych artystek reggae, która wniosła swój charakter do tej muzyki i stała się jedną najpopularniejszych żeńskich reprezentantek tego gatunku.

1. Selassie is the Chapel
2. How Long
3. On My Way
4. Stepping Out Of Babylon
5. Jamaica Woman
6. I Rise
7. Richest Girl
8. Love Song
9. By Your Side
10. Passing Thru
11. Trigger
12. Ward 21 (Stenna’s Song)
13. Emancipation
14. Jah Jah
15. Jam Credits

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top