Jesteś tutaj: Strona Główna » Wydarzenia » Dubska ponownie w Barze Słonecznym (after Lama Sound System)

Dubska ponownie w Barze Słonecznym (after Lama Sound System)

Dubska ponownie w Barze Słonecznym (after Lama Sound System)

Już w sobotę, 19 marca w Barze Słonecznym w Pszczółkach koło Gdańska zagra zespół Dubska. To już druga wizyta bydgoskiej formacji Dubska w Pszczółkach. Po koncercie impreza do rana, zagra Lama Sound System.

Koncert Dubska – Bar Słoneczny, Pszczółki

Data: 19.03.2016, godz. 20:05
Miejsce: Bar Słoneczny, ul. Lipowa 2, 83-032 Pszczołki, Gdansk
Bilety: 20/25 zł
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/469844199881264/

Zespół Dubska powstał w 1999 roku w Bydgoszczy. Już rok później, w Madżonga Studio, muzycy zarejestrowali swój pierwszy materiał „Demo 2000”, a w 2004 „Koncert w Mózgu”. Do 2005 roku nieustannie pracował nad własnym nieszablonowym stylem oraz brzmieniem. I wtedy nadszedł czas wydania pierwszej oficjalnej płyty pt. „Dubska”, która ukazała się nakładem Mami Records. Płyta zawierała 13 piosenek, z których największą popularność zdobyły utwory tj.: „Raj”, „Subway”, „Wiatr”, czy „Reggae music”. Od tej pory zespół Dubska zaczął regularnie koncertować oraz występować na największych festiwalach w Polsce.

Rok 2006 to płyta „Avokado”, na której znajdowało się 11 utworów utrzymanych w stylistyce reggae, podanych na nasz specyficzny dubskowy sposób. Płyta została bardzo dobrze odebrana i była grana przez wiele stacji radiowych, z czego się niezmiernie cieszymy. Szczególnie radiowcom do gustu przypadło tytułowe „Avokado”, które nie schodziło z prestiżowej listy przebojów Trójki. W międzyczasie graliśmy w Grecji, Rosji, Czechach, Austrii. Latem 2007 roku nawiązaliśmy współpracę z Gerbertem Moralesem, zwanym ojcem rosyjskiego reggae, założycielem i liderem kultowej rosyjskiej grupy Jah Division. Wspólny projekt nosił nazwę „Dubska Division”.

Również w 2008 ukazała się pierwsza siódemka. Na jednej stronie my z utworem „Kumple”, a na drugiej CGB i „To ostatnia niedziela”.

Po czterech latach, od wydania „Avokado”, Powstała nasza kolejna płyta pt. „Loko – Loko”. Na krążku znalazły się takie piosenki jak „Strzelaj”, „Idę do Ciebie”, czy tytułowe „Loko – Loko”. Na płycie obok reggae i ska, można było usłyszeć też echa soulu, muzyki latynoskiej, akustyczne ballady, czy nawet old school’owe disco.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top