Jesteś tutaj: Strona Główna » Wydarzenia » DubForest 2 – Mic Liper, Lightman I, Led Ledu

DubForest 2 – Mic Liper, Lightman I, Led Ledu

DubForest 2 – Mic Liper, Lightman I, Led Ledu

Doczekaliśmy się drugiej odsłony DubForest. Na pierwszej sesji gościliśmy Steppa Warriors z Wrocławia, teraz kolej na młode wilki polskiej sceny soundsystemowej. Za mikrofony zlapia Mic Liper oraz Lightman. Za selekcje odpowiedzialni będą Led Ledu oraz lokalersi Dub Thunder. BIM!

LIGHTMAN I
Wychowanek trójmiejskiej sceny zaszczepiony w wieku kilkunastu lat miłością do Sound Systemu. Od kilku lat czynnie działający jako deejay krakowskiego składu Fly Hi Sound promujący kulturę Dancehall w swoim rdzennym znaczeniu. Od kilku miesięcy w duecie z Liperem ( Roots Melody Sound System) występuje cyklicznie z Cracow Reggae Band dowodzonym przez Crack.off.sky’ego. Oscyluje pomiędzy stylami culture i slackness nie przeginając w żadną ze stron. Odnośnie formy nawija Rub-a-dub i early raggamuffin. Inspiracje czerpie m.in. od person takich jak: Sugar Minott, Gregory Isaacs, U Brown, Jah Batta, Nicodemus , Super Cat.

MIC LIPER (Roots Melody)
Mic Liper aka Idren Liper rub-a-dub addict – dj(nawijacz) z Pabianic, który swoją przygodę zaczął w 2009 roku jako selektor i hypeman za namową „ojca chrzestnego” Daddy’ego Bozo. Działał w Posłuchaj Człowieku sound powoli przekonując się do starej jamajskiej kultury soundsystemowej. Na wiosnę 2011 wraz z Ras Qkim i Jr’em złączył się w pomyśle zbudowania podstawy takiego grania – własnej ścianki głośników. Obecnie działa prężnie jako głos Roots Melody soundsystem ( facebook.com/rootsmelody ) puszczając czasem kilka płyt. „Some chant slackness, a some culture…” wybrał zdecydowanie to drugie. Stara się nawijać w starym jamajskim stylu, wzorując się na takich postaciach jak Ranking Joe, Lone Ranger, U-Roy, Ranking Dread … Jak to na rub-a-dub przystało nie ma przygotowanej serii numerów do zagrania jeden po drugim, a za to kupę tekstowych patentów, które potrafią się odnaleźć na przeróżnych riddimach, dzięki czemu właściwie zawsze może chwycić za mikrofon. Soooo, pull it up! Here comes di musicall disc part twooo!!!

LED LEDU
Mlody selektor i mc pochodzący z Kaszub a związany z 3miejską sceną soundystemową. Jego selekcja to szeroka gama, od medytacyjnych rootsowych ballad, po ciezke dubowe numery rodem z UK

DUB THUNDER
” Na początku był dub.. puls, rytm, echo i bass… Synowie Ognia Ojca i Matki Ziemi, zjednoczeni w sile i potędze korzeni, postanowili szerzyć dobro i zwalczać zło za pomocą dzwięku, który potrafi swoją mocą przemieszczać kontynenty, kruszyć skały, wzniecać ogień i koić pragnienie… Z dzwięku powstali, z muzyką Nieśmiertelni…”

Projekt słupskich poszukiwaczy pozytywnych wibracji w składzie: GergoryAdamz,GeneralDubSelektor,MattMarszal. Tak różni, a tak zjednoczeni w walce ze skostniałą rzeczywistością. Postanowili za pomocą głębokich, dubowych dźwięków szerzyć świadomość w tym smutnym jak pizda mieście!

Miejsce: Motor Rock Pub
Anny Łajming 3, 76-200 Słupsk
Data: 13 października 2012, 21:00
Wjazd: 5 PLN

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top