Jesteś tutaj: Strona Główna » Albumy » Duberman z nowym albumem „Duberman Is Back”

Duberman z nowym albumem „Duberman Is Back”

Duberman z nowym albumem „Duberman Is Back”

22 listopada nakładem wytwórni Karrot Komando ukaże się wyczekiwany przez wielu, kolejny krążek zespołu Duberman, na którym gościnnie pojawią się Pablopavo, Junior Stress, Miodu (Jamal), Magda Sobczak (Kapela Ze Wsi Warszawa) i Diggy Dang (Indie).

„Właśnie sięgnąłem na półkę po naszą pierwszą płytę i zdałem sobie sprawę, że to już 8 lat minęło odkąd grupa przyjaciół spotkała się, by razem nagrywać. Od tego czasu wszyscy zdążyli nagrać kilka płyt z różnymi projektami, rozwinąć się muzycznie ale i zawodowo, często w kierunku zupełnie innym. Zaryzykuję, że tę płytę nagrali ludzie szczęśliwi, a zarazem wielcy fani stylu, który narodził się gdzieś w latach sześćdziesiątych, na małej wyspie na Karaibach. Mogliśmy pozwolić sobie na nagranie płyty z muzyką, którą kochamy, bez nacisków, powoli. Piosenki powstały w naszych ulubionych salach prób, potem przyszedł czas na sprawdzone studia i najlepszych realizatorów. Ci wszyscy ludzie byli z nami od lat i dokładnie wiedzieli, dokąd zmierzamy. Powstała płyta z głębi serca, nagrana przez przyjaciół i dla przyjaciół.” – mówi Piotrek Maślanka, wokalista i współzałożyciel zespołu.

Duberman rozpoczął swoją działalność, wiosną 2002. Przez długie lata miasto Kraków nie wydawało nowych zespołów reggae. Impulsem w przypadku Dubermana stał się najazd imigrantów z różnych części kraju. W ten oto sposób w zespole pojawiają się znany z Paprika Korps Piotrek, dr Emzk – początkujący wówczas adept muzyki dub, basista Katharsis, Village of Peace i Natury Bhakti oraz gitarzysta Bakshishu MarioTolo. Imigranci wsparci rodowitymi krakowiakami Markiem, perkusistą Świetlików, Sławkiem i Rafałem, muzykami DreadLion zaczynają stawiać pierwsze kroki pod nowym szyldem.

W lipcu 2002 roku dzięki gościnności kolegi Artura Gasika zespól mógł wejść do nowootwartego studia w Giebułtowie i nagrać kilka numerów, z których tylko jeden ujrzał światło dzienne i pojawił się na składance Radio Świetlicki wraz z magazynem Lampa. Po roku nabierania prędkości zespół dał pierwszy koncert, w klubie Kuriozum na krakowskim Kazimierzu, przed Świetlikami. Po drodze muzycy Dubermana tworzyli nowe oblicze Bakshisha. W 2004 roku ze składu odchodzi MarioTolo zastąpiony szybko przez Jacka (lidera zespołu YereYereLi). Krystalizuje się również skład chórków. Początkowo duet, potem trio i znowu duet wokalny to dwie piękne niewiasty Magda oraz Gosia.

W 2005 Duberman występuje również w krkowskim klubie Studio, jako support dla Horace Andyego. Powstałe tam wtedy nagranie DVD, do dzisiaj stanowi najlepszą wizytówkę zespołu. 2006 był rokiem przełomowym dla Dubermana, czasem nagrania nowej płyty King Of The Day i licznych koncertów w Polsce i zagranicą.

Zespół zamilkł na kilka lat grywając sporadycznie. W roku 2013 wydał epkę zapowiadającą nowy album „Duberman is back” oraz powrócił w nieco odmienionym składzie (nowym basistą zespołu został Emil Wojtczak, znany m.in. z grupy Vavamuffin) podczas koncertu na Ostróda Reggae Festival. W lipcu 2014 ukazał się pierwszy klip do piosenki „Moving Around” z gościnnym udziałem Magdy Sobczak (Kapela ze Wsi Warszawa). Klip został nakręcony w Gruzji. Premiera płyty przewidziana na październik 2014.

Płytę „Duberman is back” nagrano w składzie

  • Marek Piotrowicz – bębny
  • Emil Wojtczak – bass
  • Sławek Spędzia – instrumenty perkusyjne
  • Radek Ciurko – klawisze, gitara
  • Jacek Strączek – gitara rytmiczna, śpiew
  • Piotr Maślanka – śpiew

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top