Jesteś tutaj: Strona Główna » Newsy » Dub Inc. – pierwszy headliner Ostróda Reggae Festival 2014

Dub Inc. – pierwszy headliner Ostróda Reggae Festival 2014

Dub Inc. – pierwszy headliner Ostróda Reggae Festival 2014

Prawdziwy dynamit koncertowej energii i najważniejsi obecnie ambasadorzy francuskiego reggae. Powracają do Ostródy z nowym wspaniałym albumem „Paradise”. To prawdziwy raj dla uszu i oczu – Dub Inc. nie muszą już nic udowadniać.

Gdy 2007 roku w Ostródzie po raz pierwszy zaprezentowali się w Polsce, mało kto spodziewał się, że szybko staną się główną gwiazdą francuskiej i europejskiej sceny reggae, przemierzającą kontynenty z własną wizją tego stylu. Tamten pamiętny koncert z marszu uczynił z nich gwiazdę polskiej publiczności reggae.

Dub Inc. (znani również jako jako Dub Incorporation) powstali we francuskim Saint-Etienne w 1997 roku na bazie historii wspólnej dla wielu innych grup. Ekipa przyjaciół zgromadziła się wokół wspólnej pasji – muzyki. Ich charakterystycznym znakiem są wspaniale zharmonizowane głosy dwójki wokalistów – Bouchkoura, którego styl to mieszanka reggae i orientalnych zaśpiewów oraz Komlana, który emituje energię i siłę ragga dancehall.

Do Ostródy powracają po raz trzeci by przedstawić wydany w ubiegłym roku piąty album „Paradise”, jak zwykle pełen nowoczesnej muzyki pomiędzy reggae, dancehall i etno. Znajdziecie tu polityczne tematy („Revolution”), kroniki dnia codziennego („Better Run”), wewnętrzne przemyślenia („Paradise”), odważne pieśni („Chaque nouvelle page”), miniatury zmieniającego się świata („Partout dans ce monde”) i gorzkie słowa o społeczeństwie pogrążonym w rutynie („Enfants du ghetto”). Usłyszycie zdobywcę Victora Reggae za najlepszy album dancehall 2013 – Skarra Mucci. Meta Dia z Senegalu czystą wibracją zasila „Enfants du Ghetto”, a Jah Mason idzie na całość w „Only Love”. Produkcją zajął się czołowy europejski czarodziej konsolety – Umberto Echo z Niemiec. W 2013 roku podczas Ostróda Reggae Festival można było zobaczyć prezentowany w ponad stu francuskich kinach film dokumentalny o historii zespołu – „Rude Boy Story”.

Ta historia wciąż trwa!

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top