Jesteś tutaj: Strona Główna » Wydarzenia » Damian SyjonFam @ Klub Metro, Gdańsk

Damian SyjonFam @ Klub Metro, Gdańsk

Damian SyjonFam @ Klub Metro, Gdańsk

Już 17 kwietnia w klubie Metro w Gdańsku wystąpi jeden z najciekawszych głosów polskiej sceny reggae – Damian SyjonFam.

Koncert Damian SyjonFam w Klubie Metro
Miejsce: Klub Metro, Miszewskiego 12/13, 80-239 Gdańsk
Data: 17.04.2015, godz.: 20:30

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/1578548069050105/

Wstęp:
przedsprzedaż – 15 zł
w dniu koncertu – 20 zł
(bilety do nabycia w klubie)
Piwo od 4 zł !

„Odkąd w wieku 13 lat nauczyłem się kilku akordów na gitarze, już nigdy się z nią nie rozstaję. Piszę piosenki po to, aby wyrazić to co czuję.” – napisał o sobie pochodzący ze Świdnika Damian „SyjonFam” Skoczylas.

Jego muzyczna droga rozpoczęła się w 1996 roku, kiedy do współpracy zaprosiła go pamiętna grupa reggae Natura. Uczestnictwo w nagraniu albumu „Wielki Haj” było jego pierwszym doświadczeniem w pracy z profesjonalnymi muzykami. Po kilku wspólnie zagranych koncertach promujących album, Damian wyjechał do Londynu chcąc pogłębić swoją wiedzę muzyczną. Tam ukończył kurs realizacji dźwięku. Zdobyte doświadczenia wykorzystał w nowym projekcie, nagrywając demo z lokalnym składem acapella pod nazwą Specjalis.

Gdy został zaproszony do udziału w koncercie z okazji rocznicy działalności Natury, zrozumiał, że ludzie potrzebują roots reggae – wibracji, która ma moc łączenia.

W 2007 roku powołał do życia zespół ComeYah, w którym był wokalistą, autorem tekstów i współtwórcą muzyki. W 2008 roku nagrali demo „Analog Bar Session”, by w 2012 roku zachwycić Polskę debiutanckim albumem „Na Wschód”. Nakład płyty rozszedł się w całości, a tytułowa kompozycja stała się jednym z najpiękniejszych kanonów krajowego roots reggae.

Wkrótce jednak Damian pożegnał zespół, wyjechał zagranicę i na dłuższy czas zamilkł.

Po powrocie w 2013 roku rozpoczął pracę nad solową płytą, na którą muzykę tworzyli austriacki zespół House of Riddim, holenderski kolektyw Bass Galore Productions, Krystian K-Jah Walczak, lubelski riddim band D’Roots Brothers oraz Watzek Wawrzyniak, który jest producentem większości utworów na płycie. Pod koniec sierpnia 2014 roku nakładem wrocławskiej wytwórni Lou & Rocked Boys ukazał się album „Wracam do domu”.

O jej treści Damian opowiada: „Wciąż piszę, śpiewam i nagrywam muzykę, która zadaje niewygodne pytania i opowiada o prawdziwym domu, za którym tęsknimy. Ostrzega przed oszustwem dzisiejszych czasów. Jednak najwięcej muzycznej przestrzeni poświęcam nieskończonej i wszechobecnej Miłości.”

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top