Jesteś tutaj: Strona Główna » Teledyski » Chonabibe feat. Junior Stress „Migracje” (Official Video)

Chonabibe feat. Junior Stress „Migracje” (Official Video)

Chonabibe feat. Junior Stress „Migracje” (Official Video)

Przedstawiamy teledysk do singla „Migracje”, z gościnnym udziałem Junior Stress’a, który promuje debiutancki album zespołu Chonabibe o tym samym tytule.

Chonabibe – czytaj HO NA BIBE. Lubelski zespół grający muzykę miejską według własnej definicji. Liderem projektu jest Jahdeck, autor tekstów i większości kompozycji. Fundamenty formują: wokalista Fat Matthew, perkusista V-tech, klawiszowiec Czekol oraz Dj Positivo. Podczas koncertów grupę wspiera gitarzysta Yankee. Doświadczenia wyniesione z poprzednich projektów Al-Fatnujah i Geto Blasta uformowały band w nowoczesnej formule. Melodyjne nagrania Chonabibe elektryzują, a ich niepowtarzalny klimat zyskuje coraz większe grono słuchaczy. Chonabibe patrzą krytycznym okiem, ale daleko im do maruderii. Czasem sentymentalnie, dziękczynnie, innym razem motywująco i z pazurem. Zawsze jednak w poszukiwaniu pozytywu.

Słuchacze doszukują się różnych wpływów. Sami muzycy jako inspirację wskazują m.in: The Fugees, Arrested Development, Saian Supa Crew, The Roots, ale również The Prodigy, Sly & Robbie, Diplo, Sizzla czy Pharell Wiliams.

Na przestrzeni lat 2010 do 2013 zespół wydał kompilację „Chonabibe Mikstejp” oraz pracował nad long playem. Entuzjastycznie przyjęte teledyski do singli „Z muzyką być” i „Chodzę własnymi drogami” zapowiadają debiutancki album „Migracje”, który ukaże się 8 marca 2014 roku nakładem wytwórni Urban Rec. Lublinianie ściśle współpracują z Dj’em BRK (Kurnik Studio, Grubson), odpowiedzialnym za mix i współprodukcję krążka.

Chonabibe to nie tylko zespół muzyczny. To również grupa aktywistów, organizująca nieprzerwanie od 2005 roku wydarzenia kulturalne, głównie na terenie lubelszczyzny. Najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu grupy jest doroczny autorski CHONABIBE FESTIWAL w Opolu Lubelskim.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top