Jesteś tutaj: Strona Główna » Albumy » Capital Letters – Wolverhampton

Capital Letters – Wolverhampton

Capital Letters – Wolverhampton

Założona w 1972 roku formacja Capital Letters to jeden z pierwszych brytyjskich zespołów reggae odnoszący sukcesy pod koniec lat 70. i 80., zarówno w Wielkiej Brytanii, jak i poza nią. Ich najbardziej znany utwór to nagrany w słynnym labelu Greensleeves Records singiel „Smoking My Ganja”, który promował kampanię promującą legalizację marihuany.

23 marca 2015 nakładem wytwórni Sugar Shack Records ukaże się nowy album Capital Letters zatytułowany „Wolverhampton”. Nowe wydawnictwo to 14 utworów nawiązujących do korzennych rytmów przełomu lat 70. i 80. („Jah Music”, „Wolf”, „Roots Music”). Ekipa spędziła większość część lata w pracowni Noela Browne, który przeniósł się do Wielkiej Brytanii i tam zbudował nowe studio. Noel to członek takich składów jak Studio One Band, Taxi Gang czy klawiszowiec słynnego The Maytals, znany jako New Name Music, który od 1987 roku odnosił sukcesy u boku takich artystów jak Luciano, Mikey Spice czy Jack Radics, a od 1995 roku współtworzył wraz z Freddie McGregor’em Big Ship Recording Studios.

Album „Wolverhampton” trafi do sklepów w formie fizycznej i cyfrowej. Dostępna będzie również limitowana wersja albumu zawierająca 5 pierwszych utworów wraz z dubowymi wersjami.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top