Jesteś tutaj: Strona Główna » Albumy » „Big Things” – premiera debiutanckiej EP’ki Mistah Lego

„Big Things” – premiera debiutanckiej EP’ki Mistah Lego

„Big Things” – premiera debiutanckiej EP’ki Mistah Lego

Dziś swoją premierę ma debiutancka EPka zespołu Mistah Lego. Krążek zatytułowany „Big Things” zawiera 7 utworów, w tym dwa prezentowane wcześniej single „Welcome” i „Yes Mi Gyal”. Materiał zadebiutował właśnie w większości światowych serwisów streamingowych (Spotify , Tidal, Deezer, itp.).

Najnowszym singlem promującym premierowy materiał jest utwór „Mamy To”, którego premiera miała miejsce na antenie Czwartego Programu Polskiego Radia podczas audycji Strefa Dread.

Pracę nad debiutanckim wydawnictwem formacja Mistah Lego rozpoczęła jesienią ubiegłego roku. Odcięty od świata drewniany domek na pod bydgoskiej wsi zespół przerobił na komfortowe studio. To właśnie tam nagrana została większość materiału, która znalazła się na krążku „Big Things”.

Zarówno „Welcome” jak i „Yes Mi Gyal”, które znalazły się na debiutanckim wydawnictwie „Big Things”, usłyszymy w zupełnie innej niż dotąd odsłonie. Nowe, pełniejsze aranże tych kompozycji, będą z pewnością sporą niespodzianką dla fanów zespołu.

Miksem materiału zajął się Jarosław Hejmann z Madzonga Studio, natomiast za finalne brzmienie odpowiada Studio As One.

1. Welcome
2. Yes Mi Gyal
3. Mamy To
4. Cross
5. Dem A Go
6. War
7. Still Fight

Mistah Lego to bydgosko-toruński zespół obracający się w klimatach modern roots i reggae. Frontmanem i założycielem grupy jest pochodzący z Czechowic-Dziedzic Michał „Lego” Legler. Mając niespełna 23 lata, wyjechał na Jamajkę. Tam mieszkał i pracował jako wolontariusz, co pomogło mu poznać lepiej kulturę, obyczaje i Patois – dialekt, którym posługują się Jamajczycy i który artysta wplata w swoją twórczość.

Zespół MISTAH LEGO mimo tego, że dopiero debiutuje, już został dostrzeżony i doceniony. Zauważył go m.in. DJ, promotor i dziennikarz muzyczny Polskiego Radia – Mirosław MAKEN Dzięciołowski, nominując zespół w Plebiscycie audycji Strefa Dread w kategorii „Nadzieja Roku Polska”. Potencjał projektu dostrzegli również organizatorzy jednego z największych polskich reggaeowych festiwali – REGGAELAND, gdzie zespół zebrał świetne recenzje i zajął drugie miejsce na koncercie DEBIUTY 2015.

Mistah Lego swoje sceniczne doświadczenie zdobył supportując wybitnych artystów światowej sceny reggae, takich jak CHRONIXX (JAM), ROOTZ UNDERGROUND (JAM), KILLA KELA (UK), a także czołówkę polskiej sceny – Mesajah, Jamal, Bob One, Dreadsquad, Vavamuffin, Kamil Bednarek, Ras Luta, czy Farben Lehre. Występował na scenach największych polskich festiwali– Ostróda Reggae Festival i Reggaeland.

Początkowo MISTAH LEGO miał być soudsystemem, jednak 2015 rok przyniósł spore zmiany – projekt przekształcił się w zespół, do którego dołączył Krzysztof Kroschel oraz część składu Dubska: Jarosław Hejmann, Tomasz Bartz i Marcin Grzybowski.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top