Jesteś tutaj: Strona Główna » Wydarzenia » Baltic Bash vol. 9: Hopkins & Yabcok @ 20.09.2014, Gdańsk

Baltic Bash vol. 9: Hopkins & Yabcok @ 20.09.2014, Gdańsk

Baltic Bash vol. 9: Hopkins & Yabcok @ 20.09.2014, Gdańsk

Serdecznie zapraszamy na dziewiątą odsłonę najbardziej niekontrolowanej imprezy w Trójmieście. Już 20 września w podziemiach gdańskiego pubu Red Light zagrają dla Was Hopkins – wokalista lubelskiego soundu Sensithief, który zaprezentuje swój solowy materiał z EP „Daleka Droga”, której premiera miała miejsce na tegorocznej edycji festiwalu Regałowisko w Bielawie oraz Yabcok – rezydent cyklu Baltic Bash.

Data: 20.09.2014
Godz.: 22:00
Wjazd: 0 zł
Miejsce: Pub Red Light
Piwna 28/31, 80-831 Gdansk

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/275748159292635/

Yabcok – Jabcok aka Duboff Selectah / Pon Di East Sound /

Zamoyski Selektor, promujący nurt muzyczny płynący z serca Karaibów, czyli Jamajki. Sam już nie pamięta, kiedy muzyka jamajska zamieszkała w jego serduchu, jak na razie nie planuję przeprowadzek. Graniem Sound Systemowym zajął się pod koniec 2008 r. od tamtej pory prowadzi selekcję muzyczną, od Roots, Kultury i Korzeni przez Classic Reggae, brzmienie Raggamuffin’owe aż po Dancehall, skoczną Soce & Jungle. Również jest miłośnikiem muzyki rozrywkowej jak Funky, muzyka lat ’70 & ’80 co czasem można napotkać przy końcowych setach. Organizator Zamojskich Dancehall’owych Imprez Bassment,owych i Koncertów Polskiej Sceny Sound System & Muzyki Reggea.

Grał i współpracował m. im.: Champion Squad (USA/Miami), Kalibandulu (IT/Milan), Blackout JA (UK/ Jamaica), Urtica Sound (Spain), Dreadsquad, Dancehall Masak-Rah, Zjednoczenie Sound, Jasna Liryka, Sensithief Sound Love Sen-C, Music,Mc TaLLib & Sztoss, Tisztelet Sound, oraz z wieloma innymi artystami tej sceny.

hopkins / Sensithief /

Hopkins – wokalista lubelskiego soundu Sensithief, który to współtworzy od 2007 roku. Od tego czasu zagrał setki imprez u boku czołowych przedstawicieli polskiej i zagranicznej sceny reggae, oraz wystąpił z rodzimym składem na największych w kraju festiwalach – Ostróda Reggae Festival, Regałowisko,Reggaeland.
Swoje inspiracje czerpie ze współczesnej muzyki jamajskiej i to właśnie wpływy tamtejszych artystów, reprezentujących przede wszystkim nurt modern roots i dancehall, można usłyszeć w jego utworach.
Od 2011 roku zasila szeregi ekipy Mystic Dubs, w której to występuje jako singjay Jah Wind.

Komentarze

© 2012-2017 Riddim.pl - Reggae Music News

Scroll to top